Porsche Cayenne od Lumma Design

O gustach się nie dyskutuje, zgadzamy się z tym w pełni. Jednak kiedy patrzymy na najnowsze dzieło niemieckiego tunera mamy nieodparte wrażenie, że to jedne z brzydszych Porsche jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne

10 najdroższych aut tuningowych

Dla szukających oryginalnego wcielenia Cayenne, niemiecku tuner przygotował SUV-a w trzech nowych smakach. I nie chodzi wyłącznie o kolory.

>> Używane Porsche Cayenne już od... <<

Pomarańczowe Porsche bazuje na wersji hybrydowej, której moc podniesiono do 450 KM. Oprócz tego, auto otrzymało pełen pakiet zewnętrznych i wewnętrznych stylistycznych sznytów. Jest oczywiście rozbudowany pakiet aerodynamiczny z nowymi zderzakami, dyfuzorem zintegrowanym z centralnie umieszczonymi końcówkami wydechu i dodatkowymi elementami z włókna węglowego. Do tego poszerzone nadkola i szczelnie wypełniające je koła z 20-calowymi, kutymi obręczami.

Dla zwolenników silników wysokoprężnych tuner przygotował Cayenne w kolorze czerwonym. Sześciocylindrowy silnik otrzymał zastrzyk mocy, za sprawą którego kierowca ma do dyspozycji 280 koni mechanicznych. Dzięki wielkim wlotom powietrza na masce, pokaźnemu spojlerowi nad tylną szybą i 22-calowym, czarnym obręczom kół, auto prezentuje się bardziej drapieżnie, niż hybryda.

Kalendarz Miss Tuning 2012 | Galeria

Ostatnia propozycja to Cayenne w kolorze czarnym, bazujące na wersji Turbo. Czarne musi być szybkie. Tak przynajmniej uważają panowie z Lumma Design, którzy wycisnęli z silnika okrągłe 600 koni mechanicznych. Do tego 22-calowe obręcze kół, dyfuzor w tylnym zderzaku kształtem przywodzący na myśl najnowsze modele Lamborghini i aż sześć końcówek wydechu. Już z daleka widać, że z tym SUV-em lepiej nie ścigać się ze świateł.

Niemiecki tuner odpowiednio dopieścił również wnętrza samochodów. Najlepszej jakości skóra, alkantara oraz detale z włókna węglowego, drewna oraz aluminium nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z autem z najwyższej półki. Przynajmniej jeśli chodzi o cenę, bo kwestię samego wyglądu SUV-ów można chyba uznać za dyskusyjną.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Cayenne GTS | Za kierownicą

Porsche Cayenne GTS na żywo | Wideo

Nowy diesel w Porsche Cayenne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.