Już za kilka dni rusza Mustang Race 2012

Słońce, deszcz, piękne krajobrazy i pozostawiane w tyle kolejne kilometry. Mustang Race to ponad 50 zabytkowych i najnowszych Mustangów jadących przez Polskę. Już niebawem rusza tegoroczna edycja imprezy

Ford Mustang po liftingu | Galeria

To świetna zabawa nie tylko dla właścicieli amerykańskich aut. Dla kierowców Mustangów to niezapomniana przygoda w nietuzinkowym gronie obecnych lub przyszłych przyjaciół. Dla widzów to z kolei szansa, by zobaczyć historię amerykańskiej motoryzacji. Nie w muzeum, lecz w swoim mieście czy na trasie

>> Używane Mustangi już od 13 tys. zł <<

Między 16 a 19 sierpnia kultowe Mustangi pojadą od Kudowy Zdrój, przez Rawicz, Piłę do Kołobrzegu. Będzie można zobaczyć zabytkowe modele z pierwszych lat produkcji. Pojawią się też auta z najlepszych lat dla musle carów, z wielkimi silnikami i niepowtarzalnym gangiem V8, które brzmią jak utwory Beethovena w wykonaniu Metalliki. Dla kontrastu swoje mięśnie zaprezentują najnowsze modele - jeden z nich ma prawie 800 KM!. Modele Shelby, Foose, Bullitt i auta modyfikowane samodzielnie przez właścicieli to słodka esencja tej imprezy.

Impreza organizowana przez Mustang Klub Polska odbywa się po raz drugi i wygląda na to, że przypadła uczestnikom do gustu. Przybyło ponad 20 załóg, a wśród nich członkowie Klubu Forda Mustanga z Czech. W Mustang Race 2012, podobnie jak w pierwszej edycji, nie liczy się prędkość i moc samochodu. Najważniejsze są spryt, odwaga, spontaniczność i poczucie humoru. Zwycięzcami rajdu zostanie załoga, która zdobędzie najwięcej punktów w próbach i testach zorganizowanych na trasie. Szczególnie wyjątkowo zapowiada się fragment w Rawiczu. Organizatorzy dość tajemniczo wspominają o rywalizacji między Mustangami a żużlowcami.

Zapowiada się wyjątkowa impreza dla uczestników jak i osób, które spotkają kilkadziesiąt Mustangów na trasie lub w swoim mieście. Jeśli zobaczycie pędzące stado ogierów... uśmiechajcie się i pozdrawiajcie.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na www.mustangrace.com.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Mustang Race 2012 - zapowiedź | Wideo

Shelby GT500 - rakieta na kołach

Shelby GT 500 CR Convertible - Cobra zmienia skórę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.