Carlsson CGL 45 Royal Last Edition

Carlsson wypuścił na chiński rynek specjalną wersję GL-a. Widać w niej tęsknotę Chińczyków za utraconym Cesarstwem

Mercedes GLK - test | Pierwsza jazda

Royal znaczy królewski. Gdyby ktokolwiek wpadł na pomysł oferowania przed 1989 rokiem w Polsce samochodu w wersji Królewskiej mógłby popaść w tarapaty. W dzisiejszych Chinach, mimo wciąż panującego komunizmu takie sytuacje nikogo nie rażą. Wręcz przeciwnie, panuje tęsknota za dawnymi czasami i chęć naśladowania europejskiego stylu życia.

>>> Mercedes GL - używane giganty <<<

Carlsson zaoferował więc Chińczykom to, czego oczekują - europejskiego SUV-a w wersji więcej niż luksusowej. Pomysł wyszedł od firmy Zhongsheng Group Holdings Ltd, która ma dar przekonywania w postaci 70% akcji Carlssona. Pełna nazwa samochodu to Carlsson CGL 45 Royal Last Edition. Auto będzie oferowane wyłącznie w Państwie Środka.

Oprócz zmian w wyglądzie zderzaków i progów bocznych najbardziej rzucające się w oczy cechy Carlssona to dwubarwne malowanie i 22-calowe koła. Także ogromny grill powoduje, że auta trudno nie zauważyć. Pod maską pracuje silnik wysokoprężny V6 3.0, którego moc podniesiono z seryjnych 268 KM do 310 KM. Alternatywą jest benzynowy V8 5.5 podkręcony do mocy 441 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes S 250 CDI - test | Nauka o samym sobie

Mercedes CLS 63 AMG "na żywo" | Wideo

Mercedes - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.