Dacia rządzi we Francji

W lipcu Dacia zanotowała niemal 100% wzrostu sprzedaży we Francji w stosunku do zeszłego roku, podczas gdy Renault nie ma powodu do zadowolenia

Dacia Logdy od 37 900 zł

Ostatni rok był dla francuskich dilerów samochodowych dość trudny. Sprzedaż samochodów w lipcu spadła do analogicznego okresu sprzed roku o 9%. Jeszcze gorsza sytuacja dotknęła rodzimych producentów. Koncern PSA (Peugeot i Citroen) zanotował spadek o 9,9%. Jeszcze gorzej radzi sobie jego konkurent. Na nowe auto marki Renault zdecydowało się aż o 26,6% mniej klientów w porównaniu do i tak słabego zeszłego roku.

>>> Używany Logan - sprawdź ceny <<<

Czerwone słupki nie dotyczą rumuńskiej marce. Dacia może świętować. W lipcu tego roku sprzedaż była aż o 99,5% większa niż w lipcu 2011. Zasługa leży oczywiście po stronie nowych modeli. Duster jest już na rynku ponad rok, ale zainteresowani nim wciąż jest ogromne. Nieźle zapowiada się też siedmiosobowy minivan Dacia Lodgy. Nie grzeszy on może urodą, zwłaszcza w porównaniu do całkiem miłego dla oka Scenica, ale oferuje podobną przestrzeń za dużo mniejsze pieniądze. W dobie kryzysu cena to wciąż istotny czynnik brany przy zakupie nowego auta.

>>> A może używane Sandero? <<<

Nieźle zapowiada się też rynek aut dostawczych. Do tej pory Dacia oferowała pickupa na bazie Logana, a jak wiadomo ten typ nadwozia nie cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie. Logan Van z kolei nie dorównywał autom dostawczym konkurencji pod względem wysokości. Teraz oferta będzie poszerzona o furgon Dokker, który bazuje na minivanie Logdy, ale oferuje podniesiony dach, przez co jest jeszcze bardziej przestronny.

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia Dokker wyceniona

Dacia Towny za 20 tys. zł. Idzie nowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.