Audi stworzy 7-miejscowego minivana

Ambitne cele sprzedażowe Audi popchnęły niemiecką markę do wypełniania rynkowych nisz takimi modelami jak Q3, Q5, A7, A5 Sportback, etc. Teraz przyszedł czas na to, co świat doskonale zna, czyli minivana

Ile i dlaczego tak drogo? | Prześwietlamy ceny Audi

Decyzja o wprowadzeniu do oferty Audi samochodu tego segmentu może nieco dziwić. Wystarczy przypomnieć sobie chłodno przyjętego przez rynek Mercedesa klasy R. O marketingowym sukcesie w jego przypadku nie może być mowy. W czym zatem Audi chce być od niego lepsze? Czym chce zaskoczyć klientów? I dlaczego niemiecka marka zdecydowała się na tak odważny i ryzykowny krok?

Odpowiedź jest chyba tylko jedna i brzmi MQB. Na tej platformie koncern Volkswagena w przyszłości zbuduje większość swoich modeli. To znacznie obniża koszty produkcji i pozwala na podjęcie ryzyka. Na MQB powstanie chociażby najnowsza generacja Volkswagena Golfa. Również na niej Audi chce zbudować swojego minivana.

Plany budowy modelu potwierdził szef sprzedaży i marketingu Audi w rozmowie z "Autocar". Na razie nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących auta, ale sieć już huczy od spekulacji na temat nazwy minivana. Najczęściej można się spotkać z oznaczeniem V4 (V od Vario). Nie brakuje również dyskusji dotyczących gamy silnikowej, w której prawdopodobnie znajdą się jednostki 1.8 i 2.0 TFSI oraz 2-litrowe TDI w kilku wariantach mocy. Możliwe, że w ofercie znajdzie się również wariant hybrydowy. Debiut Audi V4 (?) spodziewany jest na 2016 rok.

Źródło: Autocar

ZOBACZ TAKŻE:

Na minivana Audi trzeba jeszcze poczekać, ale już dziś można kupić ekskluzywne MPV za 70 tys. zł

Audi Q3 będzie miało konkurenta. Nadjeżdża Mercedes GLA

Audi stworzyło rower idealny?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.