Nowe Audi R8 "na żywo" | Wideo

Dwa dni podziwialiśmy nowe wcielenie R8 na pierwszych zdjęciach. Dziś możemy zobaczyć niemieckiego sportowca w ruchu

Audi A6 Hybrid wycenione

Zmiany na zewnątrz są symboliczne. Auto otrzymało przeprojektowany przedni zderzak z nowym grillem, zmodyfikowane reflektory i tylne lampy, a w subtelnie zmienionym tylnym zderzaku zagościły wielkie, okrągłe końcówki wydechu.

Z okazji liftingu inżynierowie nieco podkręcili silniki. V8-ka o pojemności 4,2 litra oferuje teraz 430 KM i 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z nową, siedmiostopniową przekładnią S Tronic (zastępuje skrzynię R Tronic), coupe rozpędza się do setki w czasie 4,3 sekundy. Cabrio potrzebuje 0,3 sekundy więcej. Niezależnie od wersji, prędkość maksymalna to 317 km/h.

Jednostka V10 o pojemności 5,2 litra będzie dostępna w dwóch "smakach". Słabszy generuje 525 koni mechanicznych oraz 530 Nm momentu, mocniejszy - z dopiskiem "Plus" - oddaje do dyspozycji kierowcy 550 KM i 540 Nm. Audi R8 Plus (dostępny wyłącznie jako coupe) rozpędza się do setki w czasie 3,5 sekundy i potrafi osiągnąć prędkość 317 km/h. Osiągi auta ze słabszą V10-ką na pokładzie są odpowiednio o 0,1 sekundy i 4 km/h gorsze.

Do europejskich salonów auto trafi jeszcze przed końcem roku. Zanim będziecie mogli zobaczyć je na ulicy, zapraszamy do obejrzenia pierwszego oficjalnego filmu oraz wizyty w galerii nowego Audi R8 .

ZOBACZ TAKŻE:

Najbardziej sportowe Audi - ile kosztuje używane R8?

Najszybszy radiowóz świata

Audi R8 e-tron - Elektryczny rekordzista

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.