Nowa Mazda 6 na pierwszych zdjęciach

Mazda obiecywała, że nowa generacja "szóstki" będzie bardzo podobna do dynamicznego i odważnego Takeri Concept. Japończycy słowa dotrzymali. Nadjeżdża groźny konkurent dla Volkswagena Passata, Opla Insigni i Forda Mondeo

Ten crossover to prawdziwa rewolucja w Mazdzie | Galeria CX-5

Pierwsze zdjęcia, które opublikowała Mazda, zdradzają kształt przednich i tylnych reflektorów oraz delikatny zarys profilu. Japończycy stopniują napięcie, ale te kilka zdjęć nowej "szóstki" wystarczają, aby stwierdzić, że najnowszy model Mazdy będzie jednym z najpiękniejszych aut w swojej klasie. Delikatny, a jednocześnie z charakterem; elegancki, a zarazem stylistycznie stanowczy, dojrzały i spójny.

Nowa Mazda 6 jest drugim - po CX-5 - samochodem japońskiej marki, który powstał w oparciu o technologię Skyactive, która ma na celu jak największe obniżenie masy i ograniczenie emisji substancji szkodliwych poprzez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań do silników. Jak już przy jednostkach napędowych jesteśmy, to warto wspomnieć, że pod maską nowej "szóstki", której światowa premiera odbędzie się na targach w Moskie, zagości dwulitrowy silnik benzynowy, sprzężony z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Motor będzie sygnowany logo Skyactive. Na razie nie wiemy nic więcej o gamie silnikowej nowego sedana Mazdy.

Japończycy zapowiedzieli, że "szóstka" zostanie wyposażona w nowy system odzyskiwania energii z hamowania i-ELOOP, który o 10 proc. zmniejszy zużycie paliwa. Czekamy na więcej zdjęć i informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Japoński konkurent Passata z 2003 roku za 17 tys. zł

Mazda MX-5 po faceliftingu - co się zmieniło?

Mazda RX-8 pożyje troszkę dłużej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.