Volkswagen Gol po liftingu - w oczekiwaniu na nowego Golfa

Świat czeka na nową generację Golfa, którego premiera odbędzie się na nadchodzących targach w Paryżu. Tymczasem Volkswagen przygotował odświeżoną wersję modelu Gol, który jest południowoamerykańskim bestsellerem

Na nowego Golfa trzeba jeszcze poczekać, ale to auto zapowiada, że może być piękny

Gol to najlepiej sprzedające się auto w Ameryce Południowej od połowy lat 80. W samej Brazylii wyprodukowano i sprzedano około 5 milionów egzemplarzy tego modelu. Samochód dostępny jest w dwóch wersjach - jako hatchback oraz sedan (Voyage).

Gol bazuje na doskonale znanym w Polsce i w Europie Volkswagenie Polo. Facelifting upodobnił go do najnowszych modeli niemieckiej marki. Trzeba przyznać, że "nasza" odmiana niedużego Volkswagena jest zgrabniejsza i przyjemniejsza dla oka.

Dlaczego o nim piszemy? Niektóre elementy Gola mogą sugerować, jak będzie wyglądała przyszła generacja Golfa. Jeśli nasze przypuszczenia się sprawdzą, nowy kompakt niemieckiej marki nie przyniesie stylistycznej rewolucji. I chyba nikt się jej nie spodziewa. Konsekwentna polityka całego koncernu przynosi rezultaty.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Polo to świetne auto do miasta. Ceny używanych startują od...

Stare, ale jare, czyli jakie auta kupują Polacy?

Złodzieje lubią Volkswageny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.