Toyota idzie na współpracę z PSA

Peugeot Expert i Citroen Jumpy doczekają się bliźniaka. Już w przyszłym roku to auto będzie sprzedawane także pod marką Toyota

Toyota HiAce (XH10)

Toyota HiAce (H200)

Japoński koncern Toyota i francuski PSA mają już na koncie jeden wspólny projekt. W 2005 roku z taśm montażowych w czeskim Kolinie zjechały pierwsze wspólnie produkowane auta: Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo. Najwyraźniej współpraca układa się na tyle pomyślnie, że obie firmy postanowiły ją rozszerzyć.

>>> Toyota HiAce z drugiej ręki <<<

Toyota i PSA ogłosiły podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie projektowania i wspólnej produkcji lekkich samochodów dostawczych. Już w drugim kwartale przyszłego roku w salonach Toyoty pojawią się samochody dostawcze bazujące na modelach Peugeot Expert i Citroen Jumpy.

Ze strony Toyoty jest to przemyślany ruch. Japoński koncern produkuje całą rzeszę samochodów dostawczych, ale żaden z nich nie zdobył w Europie choćby względnej popularności. W tej klasie Toyota oferuje model HiAce. W Azji, Afryce, Australii i Ameryce Południowej jest to konstrukcja z silnikiem pod kabiną (H200). W Europie ten rodzaj aut dostawczych nie znajduje już wzięcia, więc europejski HiAce bazuje na modelu Granvia - z silnikiem przed kabiną (XH10). Mimo to nie jest on w stanie nawiązać walki z liderami rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot Expert - ogłoszenia

Mamy ulgi na hybrydy! Ale tylko przez rok

Dłuższa ochrona akumulatorów Toyoty

Więcej o:
Copyright © Agora SA