Dacia - wielkie plany na rok 2012

Pomysł Renault na tani samochód nazywa się Dacia. Przyjrzyjmy jak planuje zawojować rynek nowymi modelami jeszcze w tym roku

Dacia Dokker | Zdjęcia

Rok 2012 to ważny rok dla marki Dacia. Pojawią się aż dwie nowości. Logan drugiej generacji i nowe Sandero. Co ważniejsze, a w tym przypadku jakoś nie dziwne - ceny nowych aut mają pozostać na poziomie poprzednich modeli. Sandero, tańszy konkurent Volkswagena Polo w swojej nowej odsłonie zostanie zaprezentowany już podczas salonu samochodowego w Paryżu. W sprzedaży znajdzie się z końcem roku. Ten model Dacii bazować będzie na zupełnie nowej płycie podłogowej. Mimo to jego wymiary nie ulegną zmianie. Dzięki powiększonemu rozstawowi w kabinie ma być więcej miejsca dla pasażerów. Silniki pochodzić będą od Renault: dwa diesle o mocy 75KM i 90KM i aż trzy jednostki benzynowe (od 75KM do 115 KM). Nowe Sandero oferowane będzie również w wersji Stepway, do którego napędu posłużą dokładnie te same jednostki napędowe. Mimo, że poprawić ma się wyposażenie seryjne np. o montowane seryjnie ESP ceny Sandero mają pozostać bez zmian.

Również z końcem roku pojawi się w salonach nowy Logan. Technicznie auto będzie mocno spokrewnione z Sandero. Czterodrzwiowa karoseria ma mieć 4,40 metra długości (do tej pory 4,29 m długości). Pierwsze rysunki auta, które pojawiły się w sieci wyglądają bardzo obiecująco.

ZOBACZ TAKŻE:

Używane Sandero już od 20 000 złotych !

Skoda Rapid "na żywo" | Wideo

Hyundai i20 FL - Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.