Będzie nowy Civic Type R

To już pewne, Honda szykuje kolejną generację Civica Type R. Nowe wcielenie gorącego hatchbacka może zadebiutować podczas przyszłorocznych targów w Genewie

Honda Civic | Pierwsza jazda

Oficjalnie decyzja o zbudowaniu nowego Civica Type R zostanie ogłoszona podczas targów w Paryżu, które startują na przełomie września i października. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze brytyjskiego magazynu Autocar, którzy rozmawiali z osobą związaną z projektem.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jaki silnik trafi pod maskę. Raczej nie będzie dobrze znany motor o pojemności 2 litrów z poprzedniej generacji modelu. Na pewno, nie bez daleko idących modyfikacji. Wolnossący, wysokoobrotowy silnik nie jest w stanie spełnić dzisiejszych, mocno wyśrubowanych norm emisji spalin. Swego czasu, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na przednie koła trafiać może nawet 300 koni mechanicznych.

>> Ile w Polsce kosztuje używany Type R? Sprawdź ogłoszenia <<

Jeśli informacje, do których dotarli dziennikarze z Autocara są prawdziwe, nowa generacja Civica Type R zadebiutuje podczas przyszłorocznych targów w Genewie, a do europejskich salonów trafi za rok.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Sedan 1.8 Executive | Pierwsza jazda

Nowa Honda Civic od 64 900 zł

Odszkodowanie za nieoszczędnego Civika

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.