Mansory Lamborghini Aventador Carbonado

Gładka nazwa - Carbonado - trochę nie pasuje do ostrego Lamborghini. Poza tym wszystko w tuningu Mansory jest tak jak być powinno

Lamborghini Aventador J Speedster

Powstanie tylko sześć egzemplarzy tego wyjątkowego Aventadora. Karoseria Carbonado (nie mylić z carbonara) jest po części zbudowana z karbonu. Z przodu Mansory wyposażył swojego Lamborghini w nowy, masywniejszy przedni zderzak z większymi wlotami powietrza i światła LED do jazdy dziennej. Seryjną maskę i nadkola zastąpiono elementami wykonanymi z karbonu. Przy okazji nadkola poszerzono o 40 mm. Również tył karoserii jest szerszy o 50 mm. Co jeszcze przyciąga wzrok? Nowe progi boczne, dyfuzor i ogromny tylny spoiler. Jakby tego było mało Mansory wymienił seryjne, 20 calowe koła na... 21 calowe z oponami 255/30 z przodu i 345/25 z tyłu.

Fabryczni tunerzy - Mansory

Nowy układ wydechowy oraz zoptymalizowana elektronika jest odpowiedzialna za większa moc. Do seryjnych 700 KM doszło kolejne 54 KM. Carbonado rozpędza się setki w czasie 2,8 sekundy i osiąga 355 km/h. Komu jeszcze mało może wnętrze swojego karbonowego Lamborghini wyposażyć w elementy z tego samego materiału (drzwi, deska rozdzielcza, środkowy tunel). Ceny (na szczęście) nie znamy.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Aventadora można kupić w Polsce? Zobacz oferty...

RENM Aventador LE-C - Byk spuszczony ze smyczy

Audi S6/S7 - Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.