Druga generacja Nissana Note

Po ośmiu latach produkcji Nissana Note przyszła pora na drugą generację tego małego, choć pojemnego autka

Nissan Note 1.4 - test

Nissan Note zadebiutował w 2004 roku, a do Europy zawitał dwa lata później ( pierwsza jazda ). Choć w salonach Renault można było też kupić jego bliźniaczą konstrukcję z mniejszym rozstawem osi, czyli Modusa, to właśnie dłuższy i bardziej praktyczny (czytaj: rodzinny) Nissan zaskarbił sobie serca klientów znajdując do dziś 940 tys. nabywców. Dziś jego wygląd jest już passe, dlatego debiut drugiej generacji był mocno pożądany.

>>> Znajdź Note'a w dobrej cenie <<<

Nissan pokazał nowego Note'a bez żadnych zbędnych zapowiedzi. Premiera odbyła się w Jokohamie w Japonii. Jak twierdzi Shiro Nakamura, szef rozwoju Nissana, w aucie udało się połączyć stylistykę dynamicznego samochodu ze sporą przestrzenią wewnątrz. Z boku auta widać charakterystyczne przetłoczenia nazwane Squash Line.

Pod maską będą pracować trzycylindrowe silniki 1.2 - wolnossący (80 KM) i z doładowaniem (99 KM) znane z nieco mniejszej Micry. Mocniejsza jednostka będzie współpracować z bezstopniową skrzynią XTRONIC CVT, a o niskie spalanie będzie dbać system Start-Stop. Średnie spalanie ma wynosić 4 l/100 km. Na wybranych rynkach dostępna będzie wersja z napędem obu osi.

Nissan Micra - pierwsza jazda

Nissan Note będzie kolejnym modelem tej marki wyposażanym w system Around View Monitor (AVM) ułatwiającym parkowanie.

>>> Micra do miasta - ogłoszenia <<<

Nissan Note będzie powstawać w dwóch lokalizacjach. Na rynek europejski każdy Note będzie wyjeżdżał z fabryki w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Debiut rynkowy przewidziano na początek 2013 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Qashqai 1.6 dCi - test | Pierwsza jazda

Nissan NV200 - test | Za kierownicą

Nissan Almera - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.