Suzuki Grand Vitara - japoński lifting

Czekacie na kolejną generację Vitary? Cierpliwości, w Japonii pokazano obecną po kolejnym faceliftingu, co oznacza że jeszcze trochę pożyje

Suzuki Vitara 3d 2.4 - test

Suzuki Grand Vitara obecnej generacji zadebiutował na rynku w 2005 roku. Po trzech latach samochód poddano kosmetycznym zmianom i dodano do oferty nowe silniki. Po siedmiu latach produkcji należałoby spodziewać się nowej konstrukcji, ale najwyraźniej Suzuki chce przedłużyć żywot obecnej. W Japonii model Escudo (taką nazwę Grand Vitara nosi w swojej ojczyźnie) został poddany kolejnej modernizacji.

>>> Grand Vitara już od 10 tys. zł <<<

Zmianom uległ przede wszystkim przedni zderzak, którego kształt udaje osłonę "na kangury", czyli popularne jeszcze niedawno w SUV-ach przednie osłony ozdobne z metalowych rur. Nowy jest też grill z poziomymi żebrami przypominający nieco wloty powietrza stosowane przez Toyotę. Reszta to zupełna kosmetyka, czyli nowy lakier, nowe wzory obręczy kół i materiały tapicerki wewnątrz auta. Ani od strony mechanicznej, ani też wygląd deski rozdzielczej nie uległy zmianie.

Czy Grand Vitara w najnowszej odsłonie trafi do Europy, czy też jest to tylko forma dopieszczenia rodzimych klientów przed debiutem kolejnej generacji kompaktowego SUV-a - tego Suzuki niestety nie zdradza.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeszcze tańsza terenówka: Suzuki Jimny - ogłoszenia

Suzuki Grand Vitara (1997-2005) - opinie Moto.pl

Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS - test | Im gorzej, tym lepiej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.