Aston Martin V12 Vantage Roadster | Galeria

Po kilku przeciekach i sporadycznie pojawiających się nieoficjalnych informacjach nadszedł czas na oficjalną galerię najnowszego dzieła Aston Martina - V12 Vantage Roadster

Nowy Aston Martin Vanquish | Galeria

Trzy lata - tyle czasu od premiery V12 Vantage Coupe musiało minąć, abyśmy doczekali się jego otwartej wersji. I nareszcie się doczekaliśmy. Pod maską nie ma niespodzianek. Znajdziemy tam ten sam silnik, który służy do napędu "zamkniętej" odmiany tego modelu Astona, czyli 6-litrowe V12 o mocy 510 KM. Napęd na tylne koła przekazuje 6-biegowa skrzynia manualna. Sprint do setki trwa 4,5 sekundy.

W porównaniu z V12 Vantage Coupe, Roadster różni się przeprojektowanymi tylnym zderzakiem, wlotem powietrza w zderzaku przednim i lekko zmodyfikowanymi lampami z tyłu. Mocniejszy brat V8 Vantage Roadstera ma też wiele elementów wykonanych z lekkiego i wytrzymałego karbonu.

Dr Urlich Bez, CEO Aston Martina, powiedział: V12 Vantage Roadster to samochód stworzony przede wszystkim z myślą o kierowcach. Wierzę, że żaden samochód w tej klasie nie oferuje połączenia prestiżu, 6-biegowej skrzyni manualnej, wyjątkowej przyjemności z jazdy oraz komfortu, jak robi to V12 Vantage Roadster.

Najnowsze dziecko Aston Martina jest dostępne tylko na wybranych rynkach. Jego ceny startują od 150 tys. funtów, czyli około 800 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Tego Aston Martina kupisz w cenie VW Passata

Aston Martin V8 Vantage po zmianach

Aston Martin V12 Zagato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.