Autostrada A2 cały czas przejezdna

Mimo prac wykończeniowych na niektórych odcinkach autostrady A2 z Warszawy do Strykowa droga cały czas będzie przejezdna. Jak zapowiedziała GDDKiA, wykonawca nie planuje zamknięcia autostrady

Do luksusu człowiek szybko się przyzwyczaja. No bo jak inaczej nazwać podróż samochodem z Warszawy do Poznania w mniej niż 3 godziny? Po zakończeniu Euro 2012 kierowcy obawiali się jednak, że feralne odcinki autostrady zostaną ponownie zamknięte, a ruch wróci na stare poczciwe drogi krajowe.

Nic z tego. Jak zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mimo konieczności dokończenia prac i położenia ostatniej warstwy ścieralnej na autostradzie, droga cały czas będzie przejezdna.

Wykonawca, firma Eurovia, która zgodnie z kontraktem ma czas do października na dokończenie inwestycji, planuje w najbliższych dniach wykonać: odwodnienie, bariery, ogrodzenie, drogi dojazdowe, pas technologiczny, naprawy skarp. Różnego rodzaju roboty wykończeniowe, w tym układanie brakującej warstwy ścieralnej, będą trwały na odcinku A do czasu zakończenia tego kontraktu. W tym czasie mogą być zajęte m. in. pasy awaryjne. Z całą pewnością jednak autostrada A2 na odcinku Łódź-Warszawa nie zostanie zamknięta - wyjaśnia Liliana Zając z Biura Generalnego Dyrektora Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy mogą się zatem spodziewać jedynie ograniczeń prędkości i zamknięcia pasa ruchu. Dokończenie budowy ma się zakończyć w połowie października. Dłużej potrwa budowa stacji benzynowych. Te powstaną dopiero w przyszłym roku. Warto o tym pamiętać, wybierając się w drogę.

Informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na tym odcinku można na bieżąco śledzić na stronie GDDKiA lub pod całodobowym nr telefonu - 19 111.

ZOBACZ TAKŻE:

Autostrada | Instrukcja obsługi

Kultura jazdy tutaj też się przyda

Czym najlepiej jeździć po autostradach? - sprawdź najnowsze ogłoszenia

Więcej o: