Audi R8 e-tron - Elektryczny rekordzista

Audi R8 e-tron pojawi się jeszcze w tym roku w sprzedaży. Żeby wzbudzić trochę zamieszania wokół elektrycznego, sportowego auta, Audi pobiło rekord przejazdu na Północnej Pętli Nurburgringu... oczywiście w kategorii aut elektrycznych

Mercedes SLS E-Cell - największy konkurent R8 e-tron

8 minut 09 sekund 099 tysięcznej sekundy - tyle czasu potrzebuje Audi R8 e-tron żeby pokonać Zielone Piekło . Dla porównania napędzane w tradycyjny sposób Audi R8 GT pokonuje ten sam dystans w czasie 7:34:00. Najszybszy dopuszczony do ruchu i zarejestrowany samochód, do którego należy rekord przejazdu Północnej Pętli to Gumpert Apollo Sport z 700 konnym silnikiem, który pokonał dystans 20,832 km w czasie 7:11,57.

E-tron nie ma zbyt wiele konkurentów. Rekord w klasie aut elektrycznych należy co prawda do Toyoty - 7:47,794, jednak Japończycy wystawili na Nurburgringu rasowy, wyścigowy model TMG EV P001. W przypadku Audi, rekordowy e-tron był w pełni seryjnym egzemplarzem. Jedyną zmianą było podwyższenie prędkości maksymalnej do 250 km/h. W modelu seryjnym będzie ona ograniczona do 200 km/h.

Elektryczne R8 pojawi się jeszcze w tym roku w sprzedaży. Cena póki co nie jest znana. Audi napędzane jest przez dwa elektryczne silniki o wspólnej mocy 381 KM i maksymalnym momencie obrotowym 820 Nm, który przenoszony jest na tylne koła. R8 e-tron przyspiesza do setki w czasie 4,6 sekundy. Zasięg baterii wg. Audi ma wystarczać do pokonania 215 km.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Najbardziej sportowe Audi - ile kosztuje używane R8?

Najdroższy samochód świata

Mini Cooper S Coupe - Test

Więcej o:
Copyright © Agora SA