Gran Turismo Polonia 2012 już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę w Poznaniu odbędzie się Gran Turismo Polonia 2012. Jeśli sądziliście, że w Polsce nie odbywają się imprezy motoryzacyjne "na poziomie", to musicie tam być. W tym roku na imprezę przyjedzie 140 samochodów wartych łącznie 70 mln zł

Najdroższe wypadki w dziejach

W tym roku największą atrakcją imprezy będzie obecność prawdziwego egzotyka - Koenigsegg CCX, czyli jeden z najszybszych samochodów na świecie. Warte ponad 1,5 mln euro superauto osiąga 400 km/h. Organizatorzy Gran Turismo Polonia postanowili sprawdzić, jak szybko przyspiesza. W tym celu CCX stanie do pojedynku z... helikopterem. Wyścig - jak i cała impreza - w tym roku odbędzie się nie na ul. Baraniaka, lecz na ul. Hlonda.

Impreza wystartuje 1 lipca w niedzielę o godzinie 15:00. Na ceremonii otwarcia będzie można zobaczyć wszystkie samochody, które wezmą w niej udział udział, a prócz wspomnianego Koenigsegga będą to m.in. Ford GT40, Ascari czy AC Cobra. Uczta dla motomaniaków zakończy się około 18:00. Co ważne, wstęp na Gran Turismo Polonia jest darmowy.

W związku z organizacją imprezy w okolicach Zawad będzie zmieniona organizacja ruchu. Od godz. 14:00 do 19:00 wyłączona zostanie z ruchu ul. Hlonda na odcinku od skrzyżowania z ul. Zawady, św. Wincentego i Podwale do ul. Smolnej oraz droga serwisowa równoległa do zachodniej jezdni ul. Hlonda.

Takiej imprezy nie ma w żadnym innym mieście w Polsce. Nie może Was tam zabraknąć!

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz używanego samochodu? Tu go znajdziesz

TOP 10 | Rekordy prędkości

Najwolniejszy rekord prędkości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.