Ruszył festiwal prędkości w Goodwood

Wczoraj ruszyła jedna z najbardziej prestiżowych imprez motoryzacyjnych na świecie - Goodwood Festival of Speed 2012. Do 1 lipca pojawi się na niej cała śmietanka motoryzacyjnego świata

Najdroższe wypadki w dziejach

Goodwood Festival of Speed to największa "ogrodowa" impreza motoryzacyjna na świecie. Spotkać tu można auta i motocykle z każdej epoki. To raj dla fanów motorsportu, klasyki, nowoczesności i pojazdów koncepcyjnych. Co roku w letni weekend Goodwood staje się motoryzacyjną stolicą świata.

Tegoroczna edycja imprezy została uroczyście otwarta wczoraj i potrwa do 1 lipca. Motoryzacyjne święto obchodzone jest na terenie posiadłości Goodwood House, należącej do lorda Marcha i położonej w hrabstwie West Sussex. Festiwal prędkości w Goodwood to nie tylko najpiękniejsze auta z całego świata, ale i nieporównywalna z żadną imprezą atmosfera. Jak co roku, na tegorocznej festiwalu prędkości nie zabraknie znanych osobistości.

Szczególnie zadowoleni mogą być fani królowej sportów motorowych. Reprezentantami Formuły 1 są w tym roku Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Jenson Button, Nico Rosberg i Mark Webber. Panowie dadzą pokaz swych umiejętności, zasiadając za kierownicami bolidów F1. Część z nich udowodni też, że potrafią jeździć nie tylko pojazdami wykorzystującymi kosmiczne technologie, ale i samochodami dopuszczonymi do ruchu.

Były warte miliony, ale... | Wypadki prototypów

Tegoroczna edycja imprezy będzie również bardzo ważna dla Lotusa i jego fanów. Brytyjska marka do Goodwood przywiozła prawie 40 modeli, wśród których nie zabrakło bolidów Formuły 1 z lat 70. i 80.

To tylko drobny ułamek tego, co można zobaczyć w Goodwood. Emocji związanych z festiwalem nie da się opisać. To trzeba przeżyć.

Zapraszamy do galerii zdjęć z festiwalu: festiwal prędkości w Goodwood .

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz używanego samochodu? Tu go znajdziesz

TOP 10 | Rekordy prędkości

Najwolniejszy rekord prędkości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.