Mazda MX-5 z automatem

Planujesz zakup Mazdy MX-5, ale przeraża Cię myśl ciągłego wachlowania biegami w korkach? Mamy dobrą wiadomość. W Polsce można już zamówić japońskie cabrio ze skrzynią automatyczną

Mazda MX-5 w jedynie słusznej formie

Sześciobiegowy automat dostępny jest jako opcja w wersji z silnikiem dwulitrowym. Przekładnia korzysta z systemu Active Adaptive Shift (AAS) monitorującego m.in. nachylenie drogi, wychylenie koła kierownicy oraz pedałów gazu i hamulca w celu ustalenia najbardziej optymalnej strategii zmiany biegów. Pomaga też osiągnąć maksymalnie liniową pracę skrzyni.

> Kultowe cabrio już za niecałe 10 tys. zł <

Nie znaczy to jednak, że automatyczna przekładnia czyni z japońskiego cabrio auto nadające się tylko do leniwych, niedzielnych przejażdżek. W każdej chwili, kierowca może wziąć sprawy w swoje ręce i zmieniać biegi za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy.

W połączeniu ze 160-konnym silnikiem benzynowym, automat pozwala osiągnąć średnie zużycie na poziomie 7,9 l/100 km. Cena auta wyposażonego w tą przekładnie startuje od 112 700 zł. "W gratisie", klient dostaje też alarm oraz system monitorowania ciśnienia w oponach.

ZOBACZ TAKŻE:

TOP 5 | Kabriolety

Nowy rekord Guinnessa Mazdy MX-5

Mazda MX-5 z dobrą mocą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.