Skoda wyprodukowała już pół miliona Superbów

Białe kombi w topowej odmianie Laurin&Klement - taki jest jubileuszowy Superb, który z numerem 500 000 zjechał z taśmy montażowej w czeskich Kvasinach

Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą

Pierwsza generacja flagowego modelu Skody wyjechała na ulicę w 2001 roku. Miała być propozycją dla klientów, którzy szukają komfortu i luksusu zbliżonego do aut klasy premium, dla których nieważny jest znaczek na masce. Przez siedem lat produkcji Skoda sprzedała 136 068 egzemplarzy swojej topowej limuzyny.

To jednak nic w porównaniu do wyników sprzedaży drugiej generacji modelu. Zaprezentowana w 2008 roku przekonała do siebie już 363 932 klientów. Nie bez znaczenia jest zapewne fakt, iż auto dostępne jest w dwóch wersjach nadwozia, jako klasyczna limuzyna oraz bardziej praktyczne kombi. Nowa odmiana Superba to również znacznie dłuższa lista dostępnych silników, możliwość wyboru napędu na cztery koła czy świetnej, dwusprzęgłowej skrzyni DSG.

>>> Luksus za grosze? Ceny używanych Superbów <<<

Popularności z pewnością pomogła też obecność Superba na bardzo chłonnym rynku azjatyckim. Trafiło tam 40 proc. wszystkich Superbów wyprodukowanych w 2011 roku.

"Półmilionowy egzemplarz Skody Superb to liczba, z której jesteśmy dumni. Superb to flagowy model naszej firmy. Jego wynik pokazuje i symbolizuje możliwości całego naszego zespołu. Minęło już 11 lat odkąd wprowadziliśmy ten model do produkcji, a od tego czasu łączna sprzedaż naszej palety modeli zwiększyła się dwukrotnie" - skomentował jubileusz Winfried Vahland, prezes Skoda Auto.

ZOBACZ TAKŻE:

Tańsze siostry Volkswagenów szybko tracą na wartości

Nowa Skoda już w drodze. Rapid jeszcze w tym roku w Polsce

Skoda Citigo z LPG - 17 zł za 100 km

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.