Nowy Seat Toledo - znamy gamę silników

Tydzień temu do sieci przedostały się pierwsze zdjęcia produkcyjnej wersji nowego Seata Toledo. Dziś polski oddział Seata podał listę silników, które znajdą się w jego gamie

Znajdź 5 różnic między konceptem a wersją produkcyjną

Jako zupełnie nowy model, Toledo korzysta z najnowszych jednostek napędowych Grupy Volkswagena. Na liście dostępnych silników znajdują się jednostki benzynowe TSI o pojemności 1,2- i 1,4-litra oraz diesel 1,6 TDI Common-Rail. Poza klasyczną manualną skrzynia, nowe Toledo oddaje do dyspozycji także 7-stopniową dwusprzęgłową, automatyczną skrzynię biegów DSG, która może być sprzężona z najmocniejszymi silnikami benzynowymi. Jednostki benzynowe generować będą moc między 75 KM a 122 KM. Wersja Ecomotive emituje zaledwie 116 g CO2 km, a model Ecomotive z silnikiem wysokoprężnym 1,6 TDI, dysponujący mocą 105 KM, będzie mógł pochwalić się najniższym w swojej klasie stopniem emisji CO2 , wynoszącym 104 g/km. To powinno ucieszyć ekologów.

>>>Skoda Rapid - pierwsze oficjalne zdjęcia. Porównaj z nowym Seatem Toledo<<<

Standardowy pakiet bezpieczeństwa wszystkich Seatów Toledo obejmie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne o zwiększonej pojemności dodatkowo chroniące głowę i tułów, a także inne systemy zapewniające bezpieczeństwo na różnym typie nawierzchni i w różnych warunkach. Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia - podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.

Nowe Toledo to prawdziwy Seat - idealny dla potrzeb życia codziennego, o najwyższej jakości i niezawodności" - mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes ds. Badań i rozwoju Seat S.A. -Nowoczesne silniki i płyta podłogowa z Grupy Volkswagena wykonana w nowej technologii gwarantuje przyjemność z jazdy, zapewniając przy tym wydajność i bezpieczeństwo, mając w szczególności na uwadze zapotrzebowanie na konsumpcję paliwa i niską emisję spalin. Pod tym względem Toledo jest jednym z najlepszych w swojej klasie - dodaje.

Pozostaje nam czekać na polski cennik nowego Toledo. To głównie od niego będzie zależało, jak nowy Seat sprawdzi się w walce ze swoją czeską siostrą - Skodą Rapid . Po opublikowaniu pierwszych zdjęć - naszym zdaniem - jest nieco w tyle.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile trzeba zapłacić za używanego Seata Toledo?

Seat IBL - Seat przyszłości

Seat pokazał pięciodrzwiowe Mii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.