Renault Espace po liftingu | Galeria

Ponoć Renault już od dawna planuje nową generację modelu Espace. Najwyższa pora, wszak obecna jest na rynku od 2002 roku. Wygląda jednak na to, że jeszcze trochę poczekamy, bo Francuzi pochwalili się właśnie zdjęciami vana po liftingu

Renault podało polskie ceny modeli na prąd

Liftingu, warto dodać, dość subtelnego. Z zewnątrz nowe są właściwie tylko obręcze kół o unikalnym wzorze oraz zmieniony grill. Spostrzegawczy obserwator dostrzeże jeszcze delikatnie zmienione wkładki reflektorów.

Nieco mocniejszy powiew świeżości czuć w kabinie. Oprócz lepszej jakości materiałów, klienci będą mogli obcować z nowymi technicznymi gadżetami. Na liście wyposażenia podstawowej wersji Espace będzie można znaleźć np. system nawigacji Carminat TomTom Live, bezkluczykowy system zapłonu, łącze Bluetooth z możliwością przesyłania muzyki oraz gniazda AUX i USB. Na liście opcji pojawią się natomiast, m.in. odtwarzacz DVD z 7-calowymi ekranami montowanymi w zagłówkach przednich foteli oraz nowa kamera cofania.

>>> Renault Espace już od 4 tys. zł <<<

Przy okazji liftingu inżynierowie podkręcili nieco wszystkie dostępne silniki. Podkręcili w sensie ekologicznym, oczywiście. Nie wiemy dokładnie, co zmienili, ale poziom emisji CO2 w przypadku diesli udało się zmniejszyć o 20 g/km, co oznacza średnie zużycie paliwa mniejsze o jakieś 0,8 litra. Dla silników benzynowych wartości te wynoszą odpowiednio 6 g/km i 0,3 l/100 km.

Do europejskich salonów odświeżone Renault Espace wjechać ma w przyszłym miesiącu. Zupełnie nowej generacji modelu możemy spodziewać się w 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Twingo - test | Za kierownicą

Alpine A110-50 oficjalnie

Renault Twingo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.