MINI Clubvan oficjalnie | Galeria

Szukacie małego dostawczaka, ale na widok pospolitych Peugeotów czy Renault dostajecie drgawek? Teraz będziecie mogli przewieźć swoje towary w bardziej wyszukanym stylu. MINI pokazało właśnie produkcyjną wersję modelu Clubvan

MINI Countryman po polsku

Jak łatwo się domyślić, mały dostawczak z metką "premium" został zbudowany na bazie modelu Clubman. Główna różnica polega na tym, że w aucie znajdują się tylko dwa, przednie fotele. Tylna kanapa zniknęła, a w jej miejscu znajduje się pokaźnych rozmiarów bagażnik z płaską podłogą. Przestrzeń ładunkowa ma 115 cm długości, 102 cm szerokości (w najwęższym punkcie) oraz pojemność 860 litrów (przewieźć można ładunek o masie do 500 kilogramów). Dla bezpieczeństwa, za przednimi fotelami zamontowano kratkę, a w podłodze mocne uchwyty do przymocowania bagażu. Przy skrzydłach tylnych drzwi można też znaleźć dodatkowe 12-voltowe gniazda.

>>> Mini Countryman - ceny już od... <<<

MINI Clubvan dostępny będzie w trzech wersjach silnikowych. Podstawowa odmiana - One, napędzana jest benzynowym 1.6 o mocy 98 koni mechanicznych. Podobny silnik, ale podkręcony do 122 KM trafił do Clubvana z dopiskiem Cooper. Jest jeszcze wersja wysokoprężna - Cooper D, ze 112-konnym dieslem pod maską. Osiągi (0-100 km/h) i zużycie paliwa wynoszą odpowiednio: 11,1 s i 5,5 l/100 km, 9,8 s i 5,5 l/100 km oraz 10,2 s i 3,9 l/100 km. Wszystkie Clubvany będą w standardzie wyposażone w sześciostopniową skrzynię ręczną. Dla diesla można zamówić opcjonalny, sześciobiegowy automat.

MINI Clubvan oficjalnie zadebiutuje podczas dorocznego Goodwood Festival of Speed, a do europejskich salonów trafi jesienią.

ZOBACZ TAKŻE:

Używane MINI już od 16 000 złotych

MINI John Cooper Works GP

Potęgi motoryzacyjne 2011 roku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.