Dachowanie na własne życzenie

Jeśli chcesz sprawdzić, jak zachowuje się ciało kierowcy podczas dachowania, albo jak jeździć, by zaoszczędzić na paliwie - musisz się wybrać do mobilnego centrum bezpieczeństwa Skody.

Autolab to interaktywne wystawa, na której można nie tylko posłuchać rad instruktorów Szkoły Auto, ale na własnej skórze przekonać się, jakie siły działają na człowieka podczas wypadku, jak na jazdę wpływa zmęczenie lub alkohol i ile w razie wypadku waży nasze ciało.

>>> Ile kosztuje bezpieczeństwo? <<<

Centrum zajmuje powierzchnię 1000 m2 i podzielono je na pięć stref: bezpieczna podróż, technologia, eco, bezpieczeństwo i kino. W każdej z nich można skorzystać z 55 interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić.

Kontrolki bez tajemnic

Wielu z pewnością zainteresuje model Skody Yeti przecięty na pół, czy przekrój poszczególnych elementów wyposażenia auta. Przydałoby się także nieco więcej eksponatów, które można chwycić do ręki i zobaczyć z bliska. Choćby podstawowe podzespoły, z jakich budowane są samochody.

Do dyspozycji zwiedzających jest za to symulator zderzeń i dachowania oraz symulator ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Można przekonać się jaki wpływ na bezpieczeństwo mają zużyte amortyzatory w aucie lub jak działa skrzynia biegów.

Niewątpliwą atrakcją jest Skoda Yeti po teście zderzeniowy EuroNCAP.

Mobilne centrum do końca lipca stoi w Poznaniu przy Centrum Handlowym M1 - ul Szwajcarska 14. Później jedzie do Warszawy. Bilet wstępu (godz. 9:00-20:00) kosztuje 15 zł., ulgowy 12. W najbliższy weekend, z okazji Dnia ojca, wstęp jest bezpłatny.

ZOBACZ TAKŻE:

Przepisy w służbie... piratom drogowym

Wlałem złe paliwo! Co robić?!

Uwaga, na drogi wyjechały motocykle!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.