Skoda Rapid na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Wreszcie są! Po miesiącach oczekiwań, droczeniu się z opinią publiczną fotografiami zakamuflowanego auta, Skoda opublikowała oficjalne zdjęcia nowego modelu, który już niebawem trafi do jej gamy. Rapid może być marketingowym hitem

Nowy Seat Toledo na pierwszych zdjęciach

Co wiemy o Skodzie Rapid? Całkiem sporo. Technicznie jest bliźniaczą konstrukcją Seata Toledo, pokazanego podczas salonu w Genewie. Zbudowany jest na wydłużonej płycie podłogowej VW Polo, ale rozmiarami niewiele ustępuje Octavii. Zalety to uniwersalne nadwozie typu liftback i spory bagażnik. Rapid w gamie Skody ma zastąpić Octavię Tour, czyli wpasuje się cenowo pomiędzy Fabię i Octavię.

Na oficjalną premierę trzeba poczekać do września. Wtedy w Paryżu Skoda oficjalnie pokaże światu ten model. Wtedy też dowiemy się dokładnie, jakie jednostki napędowe będą napędzać to niedrogie "vozidlo".

Jeśli ktoś czekał na moment, w którym uboższa siostra Seata przewyższy go pod względem stylistyki, to właśnie się go doczekał - Rapid z każdej strony wygląda lepiej od Toledo. I zapewne będzie od niego tańszy. To może być kolejny rynkowy sukces czeskiej marki. Czyżby nadjeżdżał nowy lider polskiego rynku, który pozwoli Skodzie zająć trzy pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży w naszym kraju? A może model pozycjonowany pomiędzy Fabią a Octavią okaże się niepotrzebny? Czas pokaże.

Skoda RapidSkoda Rapid Skoda Rapid, fot. Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Topowy model Skody teraz z nowym silnikiem

Skoda Superb Combi Outdoor - udawaczka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.