Znamy polskie ceny Audi S7 Sportback i S8

Po niedawno wycenionej hybrydowej wersji Audi A6 nadszedł czas na cenniki kolejnych aut. Tym razem polski oddział marki spod znaku czterech pierścieni wycenił modele S7 Sportback i S8

Prześwietlamy ceny | Audi

Oba wyżej wymienione modele posiadają ten sam silnik - 4-litrową jednostką V8 wspomaganą dwiema turbosprężarkami. W S7 Sportback rozwija ona 420 KM i 550 Nm. To pozwala przyspieszać do setki w niecałe 5 sekund (4,9 s) i osiągać maksymalnie 250 km/h. Oczywiście prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie.

Choć S8 napędza ta sama jednostka, to inżynierowie dzięki kilku zabiegom zwiększyli jej moc do 520 KM, a maksymalny moment obrotowy do 650 Nm. Flagowa limuzyna Audi potrafi teraz osiągać pierwszą setkę w 4,2 sekundy. Niemcy i w tym przypadku zdecydowali się na elektroniczny ogranicznik, przez który S8 nie pojedzie szybciej niż 250 km/h. Krótką prezentację obu modeli czas zakończyć (więcej o nich przeczytacie tutaj: Nowe "eski" w gamie Audi ). Przejdźmy do clou, czyli do cen.

Za najtańsze Audi S7 Sportback trzeba zapłacić 394 tys. zł. Sporo? W porównaniu z S8 to i tak nie tak dużo. Za sportową wersję topowej limuzyny sygnowanej logo z czterema pierścieniami wydamy 548 600 zł (mniej niż A8 W12 Lang za 610 tys. zł). I choć lista wyposażenia obu modeli jest długa, to dodatków - i to bardzo kosztownych - jest również sporo. Wystarczy wspomnieć tylko o jednym, za którego cenę można nabyć nieźle wyposażone Audi A1. Mowa o pakiecie stylistycznym Audi design selection, w którego skład wchodzą m.in. skórzane fotele z funkcją masażu i pamięcią oraz deska rozdzielcza pokryta skórą. Cena? 80 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Ceny nowych Audi znacie. A może stać Was na używane?

Audi Q3 będzie miało konkurenta. Nadjeżdża Mercedes GLA

Audi stworzyło rower idealny?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.