1.0 EcoBoost od Forda ogłoszony silnikiem roku 2012

Fordowska jednostka 1.0 EcoBoost zdobyła nagrodę International Engine of the Year 2012. Oprócz tego, motor został uznany za najlepszy nowy silnik oraz najlepszy silnik poniżej jednego litra

Fabryczni tunerzy | Ford SVT

Nagroda kwartalnika "Engine Technology International" została przyznana na podstawie głosów oddanych przez 76 dziennikarzy z 35 krajów świata. Sukces Forda jest tym większy, że marka jeszcze nigdy w 13-letniej historii konkursu nie była jego laureatem. Ponadto żadnej innej jednostce nie udało się zdobyć tylu punktów, co silnikowi 1.0 EcoBoost.

Przystępując do konstruowania tego silnika, ustawiliśmy poprzeczkę niezwykle wysoko - powiedział Joe Bakaj, wiceprezes Forda odpowiedzialny za światowy program jednostek napędowych. -Chcieliśmy uzyskać zaskakująco niskie zużycie paliwa, nadspodziewanie dobre osiągi, cichą pracę i techniczną dojrzałość, a wszystko to w małym, 3-cylindrowym silniku. Cały nasz zespół podszedł do tego pozornie nieosiągalnego celu proponując wiele wspaniałych, innowacyjnych rozwiązań. W rezultacie otrzymaliśmy silnik, który zmienia kryteria oceny silników benzynowych w skali całego świata.
Ten niesamowity silnik całkowicie zasłużył na zwycięstwo - stwierdził Dean Slavnich, przewodniczący konkursu i wydawca magazynu "Engine Technology International".

Silnik 1.0 l EcoBoost zadebiutował w tym roku w europejskim Fordzie Focus, a następnie pojawi się w Fordach C-MAX oraz B-MAX, jeszcze w roku 2012. Silnik trafi do Fordów sprzedawanych w USA, po czym będzie miał swoją premierę na rynkach Azji, Australii i Afryki w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Używany Ford Focus jest naprawdę godny uwagi

Nowy Ford Kuga | Wielka galeria

Ford B-Max już jest. Polskie ceny startują od...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.