"Wyprzedź sen!", czyli energetyczne wsparcie dla kierowców

Ponad milion fanów piłki nożnej odwiedzi w najbliższych dniach Polskę, by kibicować swym drużynom podczas turnieju Euro 2012. Wielu z nich przyjedzie własnymi samochodami. Długa trasa, wiele godzin za kółkiem, zmęczenie... wszystko to powoduje obniżenie koncentracji i senność. Z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych kibiców zorganizowano akcję "Wyprzedź sen!"

Uwaga, zmiany w taryfikatorze mandatów. Będzie więcej punktów

Większość podróży odbywać się będzie po coraz dłuższej sieci polskich autostrad. Tymczasem autostrady należą do tras, na których ryzyko zaśnięcia za kierownicą jest większe niż na pozostałych drogach. Długa podróż, jednostajne tempo, kierunek jazdy na wprost, monotonny krajobraz - wszystko to wpływa na pogorszenie koncentracji i wzrost senności u kierowcy. A przecież na autostradzie skutki zaśnięcia za kierownicy bywają najbardziej tragiczne.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców koncesjonariusze polskich autostrad przystąpili do akcji "Wyprzedź sen!". W czasie Euro 2012 kierowcy zmierzający autostradami na mecze w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu będą częstowani cukierkami zawierającymi kofeinę. Do słodko-energetycznego prezentu dołączony będzie krótki poradnik, jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas podróży.

W ten sposób chcemy dodać kierowcom-kibicom energii i pomagamy im w zwalczeniu senności. Liczymy, że słodki przerywnik w trakcie podróży pozwoli kierowcom wyprzedzić sen i bezpiecznie dotrzeć na stadiony, a kilka sprawdzonych porad, jak radzić sobie ze zmęczeniem za kierownicą, będzie przydatnych podczas każdej podróży - mówi Anna Kucia z firmy Storck, dystrybutora cukierków Kopiko.

Akcja "Wyprzedź sen!" rusza już dziś, w piątek 8 w pierwszym dniu turnieju. W tym dniu cukierki będą czekać na kierowców zmierzających do Warszawy na mecz otwarcia Polska - Grecja oraz na mecz Rosja - Czechy we Wrocławiu. W kolejnych dniach słodycze rozdawane będą na wybranych Punktach Poboru Opłat lub Miejscach Obsługi Podróżnych na autostradach A1, A2 i A4. Akcja zakończy się 30 czerwca, w przeddzień finału mistrzostw Europy, który rozegrany będzie w Kijowie. W tym dniu cukierki będą rozdawane na PPO Balice pod Krakowem. Prawdopodobnie tę drogę wybierze wielu kierowców zmierzających na ostatni mecz turnieju w stolicy Ukrainy.

Patron medialny: