Mercedes SLS AMG GT - Mistrz toru

Nieco więcej mocy, ale głównie lepsze zestrojenie zawieszenia na tor wyścigowy oferuje specjalna wersja SLS'a AMG o skrócie GT

6,3 litrowy silnik V8 oferuje w modelu GT 591 KM mocy (plus 20 KM względem serii)  i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Siedmiobiegowa, skrzynia z podwójnym sprzęgłem została zmodyfikowana tak, żeby zmiany biegów odbywały się jeszcze szybciej. Elektronicznie sterowane zwieszenie jest wyraźnie sztywniejsze. Program Comfort zupełnie zniknął. Wszystko po to, żeby klienci mogli się jeszcze bardziej cieszyć SLS-em na torze wyścigowym. Te wszystkie zmiany zostały wprowadzone tylko i wyłącznie w tym celu.

Mercedes SLS AMG | Wideo

SLS AMG GT przyspiesza do setki w czasie 3,7 sekundy i rozpędza się do 320 km/h (dane "zwykłego" SLS'a to 3,8 sekundy i 317 km/h). 200 km/h osiąganych jest po 11,2 sekundach. Zewnętrznie model GT wyróżnia się przyciemnionymi kloszami reflektorów i czerwonymi zaciskami hamulców. W środku jest kilka dodatkowych listew, czerwonych, kontrastowych nici przy obszyciu niektórych elementów wyłożonych skórą i alcantarą. W sprzedaży nowy model SLS'a pojawi się pod koniec roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL Za mniej niż 55 000 złotych

Filmowi twardziele i ich samochody

Toyota Avensis 2.0 Multidrive S - test

Więcej o:
Copyright © Agora SA