Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena

Nowe modele w nowych segmentach, przykuwająca wzrok stylistyka oraz odczuwalna poprawa jakości - oto aspekty, dzięki którym koreańskie auta zdobywają serca (i portfele) coraz większej liczby klientów. W Europie Hyundai i Kia wyprzedziły właśnie Citroena

Będzie wspólny silnik Hyundaia i BMW

Francuski La Tribune opublikował niedawno wyniki sprzedaży nowych samochodów w Europie. Raport dotyczył pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku. Wynika z nich, że siostrzanym markom z Korei ( Kia i Hyundai ) udało się "zagarnąć" 5,8% całego rynku.

To świetny wynik. I nie tylko dlatego, że w analogicznym okresie roku ubiegłego był on o ponad 1% gorszy (dokładnie 4,6%). Oznacza to także, iż koreańskie marki wyprzedziły w Europie Citroena , który może pochwalić się wynikiem 5,6%. Rezultat Kii i Hyundaia jest także lepszy od Toyoty (4,4%) i Daimlera (5%).

>> Ile kosztują Golfy z Korei? Sprawdź <<

Wszystko wskazuje na to, iż jest to jedynie wstęp do prawdziwej ofensywy. Inwestycje, które w najbliższym czasie Hyundai planuje przeprowadzić w Turcji, mają umożliwić firmie podwojenie wolumenu produkcji do 200 tys. aut rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Cee'd - test | Pierwsza jazda

Hyundai i30 - test | Pierwsza jazda

Dlaczego prezes Hyundaia chce, żeby Euro 2012 wygrali Niemcy?

Więcej o:
Copyright © Agora SA