Dacia Towny za 20 tys. zł. Idzie nowe

IBRM Samar, powołując się na prasę francuską, poinformował, że w 2014 roku zadebiutuje na rynku nowy model Dacii. Miejskie autko ma się nazywać Towny i kosztować około 5 tys. euro. Plotki powoli się potwierdzają

Dacia z etykietą "Made in Africa"

Dacia sukcesywnie poszerza swoją gamę modelową. Po Lodgy i Dokkerze nadszedł czas na Towny. Dodanie do oferty rumuńskiej marki miejskiego auta o oszczędnych silnikach może być strzałem w dziesiątkę. A czym nowa Dacia ma miażdżyć konkurencję? Przede wszystkim ceną. 5 tys. euro za nowe auto z podzespołami Renault to naprawdę atrakcyjna cena, choć na oficjalny cennik i zdjęcia samochodu musimy jeszcze poczekać.

Samochód ma mierzyć 3,7 metra długości, czyli mniej więcej tyle, ile Fiat Panda. Zostańmy przez chwilę przy Fiacie. W jego ofercie znajduje się obecnie poprzednia generacja Pandy (Panda Classic), której ceny startują od 26 990 zł. W tej cenie otrzymamy "polskiego Fiata" z silnikiem o pojemności 1.2 litra i mocy 69 KM. Na liście silników Dacii Towny ma się znaleźć trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 900 cm3 i mocy od 60 do 90 KM. I to wszystko za cenę 21 850 zł (zgodnie z kursem euro z dn. 30 maja).

>>> Ta terenówka Dacii jest naprawdę tania - sprawdź ceny <<<

Otwartą pozostaje kwestia stylizacji, bo na razie Dacia nie opublikowała zdjęć nowego modelu. Najpewniej w Towny nie zabraknie stylistycznych nawiązań do najnowszych konstrukcji rumuńskiej marki - Logdy i Dokkera. "Sympatyczny" pas przedni jak najbardziej pasuje do miejskiego wozidełka.

Plotki o miejskim modelu Dacii pojawiały się już na początku roku. Wówczas o samochodzie nie wiedziano prawie nic. Dziś znana jest już data premiery i nazwa modelu, który wcześniej został ochrzczony imieniem Citadine. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia Lodgy od 9 900 euro

Dacia Duster vs Mercedes klasy G - test | Wideo

Dacia Dokker | Pierwsze zdjęcia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.