Volvo S60 stawi czoła BMW M3

Polestar, firma specjalizująca się w podkręcaniu Volvo, pracuje nad nową odmianą S60-ki. Auto ma być konkurentem dla BMW M3 i Mercedesa C63 AMG

Volvo ogłasza polskie ceny V40-ki

Pamiętacie gorące Volvo C30 ? Firma Polestar nie raz udowadniała, że potrafi budować fajne, sportowe odmiany aut szwedzkiej marki. Z reguły jednak kończyło się na pojedynczych prototypach. Tym razem może być inaczej.

>> Używane Volvo S60? Sprawdź ceny <<

Szwedzki dziennik Teknikens Varld dotarł do informacji, jakoby obie firmy pracowały nad nową, mocną wersją S60-ki. Jeśli przypuszczenia dziennikarzy się potwierdzą, auto może otrzymać podkręcony wariant V8-ki o pojemności 4,4 litra, silnika znanego m.in. z XC90 i S80-ki. W SUV-ie rozwijał moc 315 KM, w sportowej wersji S60-ki mógłby oferować nawet ponad 400 koni mechanicznych.

Musi być mocny, skoro chce rywalizować z gorącymi sedanami z Niemiec: BMW M3 czy Mercedesem C63 AMG. Wieść niesie, że moc będzie rozdzielana na wszystkie cztery koła (Haldex), a pośredniczyć w tym będzie sekwencyjna skrzynia biegów. Przypominając sobie poprzednie projekty Polestar, można też spodziewać się sportowego zawieszenia firmy Öhlins i potężnych hamulców od Brembo.

Póki co, są to wyłącznie plotki. Volvo w żaden sposób nie odniosło się do tych spekulacji. Coś jednak może być na rzeczy. Zakamuflowane Volvo S60 z poszerzonymi nadkolami i dużymi kołami zostało ostatnio przyłapane na ulicy.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 jest nieśmiertelne?

Volvo V60 Plug-in Hybrid - test | Za kierownicą

Volvo V60 Hybrid - tylko dla Europy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.