Więcej fotoradarów od września

Warszawska straż miejska właśnie ogłosiła przetarg na kolejne fotoradary. Wśród nich znajdą się również te, które prócz prędkości sprawdzą, czy kierowca ma zapięte pasy, rozmawia przez komórkę albo przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Gdzie staną nowe fotoradary?

Do września na ulicach Warszawy stanie siedem nowych fotoradarów. Oprócz nich bezpieczeństwa na stołecznych ulicach będą strzegły trzy nowe "inteligentne fotoradary" (jednocześnie zadbają o odpowiednie wpływy do miejskiej kasy). Mierzą one prędkość z czterech stron skrzyżowania, a ponadto robią zdjęcia tym kierowcom, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Gdzie można się ich spodziewać?

Uwaga! Będą robić zdjęcia od tyłu

Pierwszy znajdzie się na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Fieldorfa. Dziś właściwie codziennie stoi tam patrol straży miejskiej z przenośnym fotoradarem. Długa prosta prowokuje do mocnego wciskania pedału gazu. Od września się to zmieni, bo stanie tam fotoradar z wbudowaną pod jezdnią płytą indukcyjną - kierowcy przecinający skrzyżowanie "na późnym pomarańczowym" będą karani mandatem bez względu na prędkość, jaką wówczas osiągną.

Kolejny "inteligentny fotoradar" stanie na skrzyżowaniu Grójeckiej i Korotyńskiego. Ostatni znajdzie się na rogu Al. Niepodległości i ul. Batorego.

Najnowsze fotoradary mają karać m.in. tych, którzy blokują skrzyżowanie, nie mogąc go opuścić przed zapaleniem czerwonego światła. Tym samym uniemożliwiają przejazd samochodom jadącym prostopadle do nich. Wzbudza to jednak sporo kontrowersji. Kierowcy skarżą się, że fotoradary robią zdjęcia tym, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie zaraz po zapaleniu się pomarańczowego światła, co nie jest niezgodne z przepisami.

Nowe maszty ze stacjonarnymi fotoradarami staną między innymi na Puławskiej, Górczewskiej, Radzymińskiej i przy wjeździe do tunelu na Wisłostradzie, na Przyczółkowej, Powstańców Śląskich i w Alei Krakowskiej.

Źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

Aktualne ogłoszenia motoryzacyjne. Sprawdź

Jest nowy taryfikator punktów karnych. Surowe kary za...

Cała prawda o fotoradarach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.