BMW Zagato Coupe

Niemiecki sportowiec w idealnie skrojonym włoskim garniturze - tak w kilku słowach można opisać auto opracowane wspólnie przez BMW i mediolańskie studio Zagato

>>> Prawie jak Zagato - ile kosztuje używane BMW Z4? <<<

Miłośnicy pięknych samochodów powinni być już w drodze nad włoskie jezioro Como gdzie właśnie rozpoczyna się doroczna impreza Concorso d'Eleganza Villa d'Este - najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs samochodowej elegancji na świecie. Tu nie ma aut brzydkich. Ba, tu nie ma nawet aut przeciętnych. Do Cernobbio zjeżdżają wyłącznie motoryzacyjne piękności. I wcale nie trzeba być miłośnikiem klasyków. Tradycją bowiem jest, iż najwięksi producenci pokazują tu swoje najnowsze i najbardziej stylowe prototypy. BMW na przykład, we współpracy ze znanym studiem projektowym, przygotowało z tej okazji Zagato Coupe.

Zagato - co mu zawdzięczamy?

Auto zbudowane zostało na bazie modelu Z4, a każdy z paneli nowego nadwozia z wielką pieczołowitością formowany był ręcznie. Podczas gdy długa maska, silnie wyeksponowany grill, wysoko prowadzona krawędź "garbatego" dachu i ostro ścięty tył to odwołanie do samochodów sprzed lat, detale to demonstracja współczesnych stylistycznych i technologicznych trendów.

Ci, którzy podejrzewają, iż jest to tylko stylowa wydmuszka powinni wiedzieć, że BMW poddało stylowe coupe serii wyczerpujących drogowych testów.

>>> Tańszy roadster BMW. Sprawdź ceny używanych Z3 <<<

A jednak, szanse, że auto trafi do (nawet bardzo ograniczonej) produkcji seryjnej są znikome. Czy jest czego żałować? Nam auto bardzo się podoba. Wy, drodzy czytelnicy, możecie wyrobić sobie zdanie odwiedzając galerię BMW Zagato Coupe . Czekamy na Wasze opinie na forum.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe BMW serii 1 - teraz trzydrzwiowe i z literką M

G-Power M5 Hurricane RRs - mocniejszych nie ma

Fabryczni tunerzy | BMW M

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.