Mercedes-Benz Driving Events

Mercedes zaoferował wyjątkową możliwość zapoznania się z wszystkimi modelami AMG za jednym zamachem. Jak? Trzeba wziąć udział w Mercedes -Benz Driving Events

Mercedes CLS 350 z pakietem stylizacyjnym AMG | Test

Program skierowany jest głównie do obecnych i przyszłych klientów Mercedesa i AMG. Jazdy odbywają się na zamkniętym obiekcie byłego toru wyścigowego w Kielcach. Miejsce wybrano nie bez znaczenia, bo tylko w takich warunkach organizator gwarantuje pełne doznania z modelami AMG i dba również o bezpieczeństwo uczestników.Mercedes -Benz Driving Events ma wieloletnią tradycję. To rozbudowany i spersonalizowany program szkoleń.

Pierwszy z nich nosi nazwę AMG on Demand . To cztery godziny bezpiecznej jazdy, ćwiczeń sprawnościowych i prób dynamicznych z jazdami na czas. Wszystko to odbywa się pod okiem instruktorów przeszkolonych w Affalterbach. Uczestnicy mają okazję potrenować na samochodach z aktualnej gamy AMG. Wszystko rozpoczyna się od szkolenia teoretycznego a później przechodzi się do zróżnicowanego programu ćwiczeń. Tu można poznać możliwości swoje i samochodów. W każdej sesji udział bierze ośmiu uczestników. Odprawa ma miejsce w pięciogwiazdkowym hotelu Odyssey i składa się z zapoznania z informacjami teoretycznymi (pozycja za kierownicą, zasady bezpieczeństwa), później najlepsza część programu - Tor Kielce i szkolenie praktyczne. Lista prób obejmuje m.in.: jazdę w slalomie, hamowanie awaryjne z omijaniem przeszkody, działanie wspomagających systemów elektronicznych, próbę sprawnościową, próbę szybkości na pętli owalnej, zawody z pomiarem czasu. Uczestników czeka jeszcze szczególna atrakcja: specjalny przejazd na fotelu pasażera modelem C 63 Coupé AMG Black Series. To jazda bez trzymanki - z wyłączonym ESP i pamiątkowym filmem z przejazdu.

Mercedes C 63 AMG Black Series | Wideo

Druga z możliwość to Weekend SPA z Mercedes-Benz , w którego skład wchodzi trzy godzinny prób z modelami AMG na torze Kielce, jazdy po drogach Gór Świętokrzyskich (około 150 km), możliwości zapoznania się z innymi modelami Mercedesa. Tu również wielki finał to co-drive C 63 Coupé AMG Black Series. Piątkowy i sobotni wieczór to czas na odpoczynek i rekreację - na basenie, w saunie oraz w strefie SPA.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.