Niesamowity Land Rover Defender z klocków LEGO

Jeśli jesteście miłośnikami Land Roverów, a przy okazji lubicie czasem pobawić się klockami LEGO, z pewnością spodoba Wam się dzieło pewnego Hiszpana

Volkswagen T1 z klocków LEGO

Fernando, znany również pod pseudonimem Sheepo, jest mistrzem w budowaniu kultowych pojazdów z... klocków LEGO. Pisaliśmy już o jego imponujących modelach Porsche 911 i Bugatti Veyronie . W swoim portfolio ma również Vipera SRT, Mini oraz ciężarówkę, a ostatnim jego dziełem jest niesamowity model Land Rovera Defendera.

Auto jest wykonane w skali 1:8,4 (52x22x23 cm), waży nieco ponad 3 kilogramy i jest niesamowicie skomplikowane pod względem mechanicznym. Kultowa terenówka z kloców LEGO, oprócz doskonale odwzorowanego nadwozia, posiada miniaturę pracującego silnika, niezależne zawieszenie z przodu i z tyłu, napęd na cztery koła (z możliwością wyłączenia napędu przedniej osi), pięciostopniową skrzynię biegów, reduktor, dyferencjał oraz hamulce tarczowe na obu osiach. W swoim projekcie Sheepo użył aż siedem silniczków oraz trzy czujniki podczerwieni. Bo najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że autem można sterować za pomocą bezprzewodowego pilota... również zbudowanego z kloców LEGO.

>>> Nie chcesz zabawki, chcesz prawdziwego Defendera? Sprawdź ogłoszenia <<<

O niesamowitym modelu moglibyśmy jeszcze długo opowiadać, ale lepiej jak sami zajrzycie do galerii, a jeszcze lepiej - obejrzycie go na filmie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Discovery, Range Rover, Defender... - zobacz ogłoszenia Land Roverów

Land Rover DC100 Sport

Defender zapatrzony w Skodę

Więcej o:
Copyright © Agora SA