Dacia Dokker | Pierwsze zdjęcia

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców szukających kompaktowego furgonu w niskiej cenie. Dacia pokazała pierwsze zdjęcia samochodu dostawczego o nazwie Dokker

Dacia z etykietą "Made in Africa"

Podczas targów w Casablance Dacia pokazała swoje najnowsze dziecko, model Dokker. Pierwszy rzut oka wystarczy, by zauważyć, że auto rumuńskiego producenta będzie walczyć o klienta na rynku samochodów dostawczych. Główna konkurencja, to oprócz spokrewnionego z nim Renault Kangoo, takie auta jak Peugeot Partner, Citroen Berlingo, Fiat Doblo, Ford Transit Connect, czy VW Caddy. Dacia z pewnością będzie posiadać mocny atut w postaci ceny.

>>> Dacia Duster - sprawdź ceny <<<

Technicznie Dacia Dokker bazuje na pokazanej w Genewie wielkopojemnej Lodgy. Wyraźna zmiana nastąpiła w koncepcji tylnej części pojazdu. Tylne boczne drzwi są przesuwne, a dach został podniesiony. Można się spodziewać, że pod maską znajdą się te same silniki co w Lodgy, czyli benzynowe 1.2 TCe, 1.6 i wysokoprężny 1.5 dCi.

Podobieństwo techniczne Dokkera do Lodgy zostanie wykorzystane w praktyce. Oba samochody będą zjeżdżać z tej samej linii montażowej w marokańskim Tangierze. Produkcja Dokkera powinna rozpocząć się w czerwcu tego roku.

Dacia DokkerDacia Dokker fot. Dacia

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia Lodgy od 9 900 euro

Dacia Citadine - nowe auto za 20 tys. zł?

Dacia Duster - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.