Opel Astra V z Gliwic

Kolejna generacja Opla Astry będzie produkowana w polskich zakładach w Gliwicach. Taką decyzję podjął zarząd General Motors

Opel Astra GTC - hot hatch z Polski

Polskie zakłady słyną z wysokiej jakości wytwarzanych samochodów przy jednoczesnym niewysokim koszcie produkcji. Dzięki temu GM i borykający się z problemami Opel będą w stanie obniżyć koszty produkcji i zachować wysokie standardy. Przystosowanie linii produkcyjnej do wytwarzania nowego modelu będzie kosztowało amerykański koncern około 300 mln euro. Opla Astrę V oprócz gliwickich zakładów będzie też produkowała brytyjska fabryka w Ellesmere Port.

Sporym zaskoczeniem była deklaracja, że nowy Opel nie wyjedzie z niemieckiego Rüsselsheim, co zresztą spowodowało spore protesty tamtejszych związków zawodowych i konflikt na linii pracownicy-General Motors. Amerykanie zapowiadają (oczywiście nie wprost), że przykre konsekwencje obniżania kosztów produkcji odczują również Brytyjczycy, których zakład będzie musiał przejść reorganizację. Pod tym - zdawałoby się - niegroźnym stwierdzeniem najczęściej kryją się zwolnienia.

Produkcja Opla Astry V ruszy w 2015 roku. Polskie oraz brytyjskie zakłady będą pracowały w systemie trójzmianowym.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje polski hit eksportowy? Sprawdź ceny Opla Astry

Co wiemy o nowej (V) Astrze?

Opel Astra II - warto kupić używanego Opla?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.