Volkswagen Polo R WRC Street Concept

Na tegoroczne Wörthersee Tour Volkswagen przywiózł kilka naprawdę ciekawie zapowiadających się prototypów. Jednym z nich jest zwiastun limitowanej, usportowionej edycji Polo

Volkswagen Polo R WRC Street Concept - pod tą nazwą kryje się sportowo nastawiony prototyp, który w wersji produkcyjnej może trafić do salonów już w przyszłym roku. Spotkać go na ulicy będzie jednak stosunkowo trudno. A to dlatego, że jego produkcja zostanie ograniczona do niewielkiej liczby egzemplarzy. Ilu dokładnie? Tego Volkswagen na razie nie podaje.

>>> Volkswagen Polo - sprawdź najnowsze ogłoszenia <<<

Czy warto obgryzać paznokcie w oczekiwaniu na sygnał do zapisów? Cóż, jeśli marzycie o Polo z obniżonym zawieszeniem, turbodoładowanym 2.0 rozwijającym moc 220 koni mechanicznych pod maską, wyposażonym w agresywny pakiet aerodynamiczny (m.in. przeprojektowany przedni zderzak ze spojlerem i pokaźnymi wlotami powietrza, tylny zderzak z dyfuzorem i spora lotka nad tylną szybą) i postawionym na 18-calowych obręczach to z pewnością powinniście trzymać rękę na pulsie. Na zachętę dodamy tylko, że ekipa Volkswagena dopieściła również wnętrze auta, w którym zagościły m.in. sportowe kubły oraz kierownica obszyta alkantarą. Aha, w cenie auta będą też okolicznościowe emblematy WRC.

Zapraszamy do galerii Volkswagena Polo R WRC Street Concept .

ZOBACZ TAKŻE:

Trojaczki Volkswagena na sportowo

Polskie ceny Volkswagena Polo GTI

Volkswagen Polo (2001-2009) - opinie Moto.pl

Więcej o: