Bentley wystartuje w Dakarze?

Sensacyjne wieści płyną z Wysp Brytyjskich. Magazyn "Car" donosi, że w przyszłorocznym Rajdzie Dakar pojedzie załoga... Bentleya. Czym?

Bentley Mulsanne Mulliner - na sportowo

Najprawdopodobniej dakarowa terenówka Bentleya będzie posiadała "budę" inspirowaną kontrowersyjnym SUV-em EXP 9F . Oczywiście zostałaby ona dostosowana do niestandardowego podwozia, które Brytyjczycy mogliby przejąć od swojego ojca - Volkswagena. Niemiecka marka wycofała się z Rajdu Dakar po tym, jak podjęła decyzję o startach w WRC. Prace nad rajdowym Polo są zbyt angażujące, by Volkswagen mógł tworzyć dwa projekty jednocześnie, dlatego pole do popisu ma Bentley.

Samochody brytyjskiej marki, które prawdopodobnie wystartują już w najbliższym Dakarze, zostaną oparte na Race Touaregach, które startowały w zespole Volkswagena i w latach 2009-2011 zwycięsko wychodziły z dakarowej rywalizacji. Po wycofaniu się z imprezy zostały sprzedane prywatnym zespołom. Bentley ma nadzieję je odkupić i właśnie na nich zbudować własne samochody.

>>>Bentley Continental może być Twój za 70 tys. zł<<<

Magazyn "Car" informuje, że Bentley zainteresował się rajdową ścieżką już w ubiegłym roku i na razie szuka dla siebie miejsca w świecie motorsportu. Póki co żadne oficjalne decyzje nie zostały podjęte.

ZOBACZ TAKŻE:

Za ile można kupić Bentleya? Za mniej niż myślisz

Bentley Continental GT - test | Za kierownicą

Bentley EXP 9F - miało być pięknie, a jest...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.