Audi Q3 Red Track

Podczas dorocznego zlotu miłośników aut pod szyldu VAG - Wörthersee Tour - Audi pokaże nowy prototyp zbudowany na bazie modelu Q3

Audi Red Track to auto dla fanów sportów zimowych. Na dachu umieszczono dwie pary nart Audi-Ski z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP), a w tylną klapę wbudowano specjalne, ogrzewane maty. W bagażniku można też znaleźć dwie latarki z grzejnikami promiennikowymi oraz termos, wszystko zasilane indukcyjnie.

Audi Q5 po faceliftingu | Galeria

Z zewnątrz auto wyróżnia się za sprawą m.in. soczystego czerwonego lakieru, przeprojektowanego przedniego zderzaka z dużym grillem z pionowymi listwami, 20-calowych obręczy kół, dodatkowymi diodowymi reflektorami zamontowanymi na relingach i tylnego zderzaka z dyfuzorem i dwiema końcówkami wydechu. We wnętrzu Audi Q3 Red Track dominuje czerń, szarość oraz czerwień. Siedzenia pokryto innowacyjną kombinacją materiału i skór.

Pod maską koncepcyjnego SUV-a pracuje pięciocylindrowy silnik TFSI o pojemności 2,5 litra i mocy 340 KM. Moment obrotowy 450 Nm pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 5,4 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną równą 263 km/h. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni S tronic. Na 20-calowe obręcze założono opony terenowe o rozmiarze 255/45. W porównaniu do seryjnych Q3, kołą przedniej i tylnej osi rozstawione są szerzej o 40 milimetrów, a prześwit jest większy o 30 milimetrów.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Audi Q3 - test | Pierwsza jazda

Audi RS Q3 Concept - SUV z charakterkiem

Audi Q3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA