Auto Moto Show już w najbliższy weekend!

Expo Silesia zaprasza na kolejną edycje Auto Moto Show. Tym razem miłośnicy motoryzacji spotkają się w Sosnowcu w dniach 18-20 maja

Jakie atrakcję czekają na gości salonu? Jak w przypadku każdych targów samochodowych, najważniejsze są premiery. Wśród nowości prezentowanych w Sosnowcu znajdą się m.in. Audi A6 Allroad, Peugeot 208 czy Renault Kangoo w wersji elektrycznej. Będzie też premierowy KIA Cee'd. Ciekawie zapowiada się konfrontacja trojaczków z grupy Volkswagena - Seata Mii, VW Up i Skody CityGo - z nowym Fiatem Pandą. Który z maluchów przekona do siebie największą rzeszę zwiedzających?

Goście targów będą mieli okazję spotkać Krzysztofa Hołowczyca, promującego swoją książkę "Piekło Dakaru - nieuleczalna obsesja rajdowca". Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę 19 maja o godzinie 12.00.

W tym roku organizatorzy jeszcze mocniej stawiają na ekologię. Oprócz konferencji poświęconej tematyce ekologii w motoryzacji, zaprezentowane zostaną liczne modele samochodów z napędem hybrydowym, elektrycznym i na gaz. Ponadto auta te zmierzą się ze sobą w I Rajdzie Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych, który wystartuje spod Expo Silesia w 60 kilometrową trasę już pierwszego dnia Auto Moto Show.

Miłośnicy nieco bardziej wiekowej motoryzacji będą mogli odwiedzić Retro Salon. Wśród zaprezentowanych aut pojawi się m.in. cała gama Mercedesów z różnych lat produkcji, będą auta produkcji europejskiej i amerykańskie krążownik szos. Zaaranżowany zostanie również warsztat renowacji samochodów.

Nie byłoby Auto Moto Show bez pokazów dynamicznych. Będą więc pojazdy na trolejach, będzie test Stewarta. Po raz pierwszy w Expo Silesia zwiedzający obejrzą też stunt na quadach. Będą też pokazy jazdy na quadach w terenie trudnym, a samochody off-road wykonają pokazy pod nazwą demolition car .

Co roku podczas targów ogromnym zainteresowaniem cieszą się zawody car-audio - Eliminacja Mistrzostw Polski EASCA. Zawodnicy startować będą w trzech konkurencjach. Dwie z nich polegają na mierzeniu ciśnienia akustycznego w samochodzie, a jedna weryfikuje poprawność brzmienia systemów grających. Wszystkie zawody przeprowadzają sędziowie organizacji EASCA - osoby z największym w Polsce doświadczeniem w dziedzinie samochodowego sprzętu audio. Auto Motor Show 2012 to także Bass Race, czyli wyścigi w produkowaniu decybeli dla wszystkich amatorów basu w aucie oraz dB Tuning Cup.

Te i wiele więcej atrakcji czekają na gości Auto Moto Show 2012, który startuje już w najbliższy weekend (18-20 maja). Do zobaczenia w Sosnowcu!

Redakcja

Patron medialny:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.