Te samochody najczęściej kupują Polacy

W okresie styczeń-marzec w Polsce zarejestrowano prawie 88 tys. nowych samochodów. Najpopularniejszą marką wciąż pozostaje Skoda. Znajdujący się w lutym na drugiej pozycji Volkswagen w marcu musiał ustąpić miejsca Toyocie. A jakie modele najczęściej wybierają Polacy?

Skoda nie chce ustąpić pozycji lidera w Polsce. Niezmiennie sprzedaje najwięcej samochodów w naszym kraju i jako jedyna miesiąc w miesiąc (w okresie styczeń-marzec) przekracza próg 3 tys. sprzedanych egzemplarzy. W styczniu na drugim miejscu znalazł się Fiat, który w następnym miesiącu musiał ustąpić miejsca Volkswagenowi. W marcu na jego miejsce wskoczyła Toyota.

Najpopularniejsze marki w PolsceNajpopularniejsze marki w Polsce Najpopularniejsze marki w Polsce. Dane z carmarket.com.pl

Samochody z fabryczną instalacją LPG

Na liście najpopularniejszych modeli w naszym kraju wciąż dominują bestsellerowe Czeszki. Polacy najczęściej kupują Skody Octavie. Na drugim miejscu znalazła się jej mniejsza siostra - Fabia. Zaskoczeniem może być trzecia lokata, na której znalazła się Toyota Yaris. Japońska marka wraca na podium najpopularniejszych modeli w Polsce po długiej nieobecności - od listopada 2010 roku. Nissan Qashqai powraca na swą najlepszą do tej pory (piątą) pozycję w polskim rankingu. Warty odnotowania jest również fakt, że po raz pierwszy na liście TOP 10 znalazła się Dacia Duster.

Choć niżej wymienione samochody nie znalazły się w pierwszej dziesiątce, to warto wspomnieć o ich sporych awansach: - Toyota Avensis - w górę o 5 pozycji (na 11.), - Citroen C4 - w górę o 12 pozycji (na 26.), - Citroen Jumper - w górę o 44 pozycje (na 29.), - Chevrolet Cruze - w górę o 15 pozycji (na 40.), - Volvo V50 - w górę o 36 pozycji (na 62.), - Mercedes B-Klasa - w górę o 10 pozycji (na 82.), - Audi A6 - w górę o 27 pozycji (na 73.).

Oto lista dziesięciu najpopularniejszych modeli w marcu br. w Polsce:

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

TOP 10 | Bestsellery w Rosji

TOP 10 | Bestsellery w Chinach

Samochody - ogłoszenia

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.