Renault Clio RS RB7 od 96 200 zł

Dla uczczenia tytułu Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1, zdobytego w sezonie 2011 wspólnie ze stajnią Red Bull Racing, firma Renault przygotowała serię limitowaną modelu Clio R.S. - Red Bull Racing RB7

Renault Clio RS to prawdziwa maszynka do produkcji adrenaliny. Pod maską dwulitrowy silnik o mocy 201 KM powoduje, że ciężko znaleźć auto w tym segmencie, które jest w stanie dotrzymać mu kroku. Także układ kierowniczy jest ostry jak żyleta. Więcej na temat szybkich odmian Clio znajdziecie tutaj:

Renault Clio RSRenault Clio RS fot. Renault 666 grzesznych Renault Clio RS

Renault Clio Sport 2.0 16V - test

Renault Clio Sport F1 Team - test

Renault Clio RS RB7 powstał, by uczcić zdobycie w sezonie 2011 tytułu Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1, wywalczonego wspólnie ze stajnią Red Bull Racing. Czym różni się od zwykłego RS-a? Po pierwsze wyglądem. A więc RB7 ma 18-calowe obręcze Interlagos w kolorze czarnym, ubrane w opony Bridgestone RE050A - takie same, jak stosowane w Megane RS Trophy. O wrażenia z jazdy dba sportowe zawieszenie Cup . Z zewnątrz zauważymy, że czarne nadwozie przyozdobione jest akcentami w kolorze żółty Sirius .

We wnętrzu jest wszystko, czego potrzeba do sportowej jazdy, ale bez rezygnacji z podstaw komfortu. Na pokładzie znajdziemy więc takie elementy wyposażenia, jak: automatyczna klimatyzacja, karta Renault Hands Free , gałka dźwigni zmiany biegów z napisem "Renault Sport", skórzana kierownica z regulacją wysokości, tabliczka z kolejnym numerem auta i radioodtwarzacz CD MP3 z Bluetooth, a także system R.S. Monitor - dostarczający informacje w czasie rzeczywistym o pracy "bolidu" (m.in.: czasy od 0 do 100 km/godz., wskaźniki umożliwiające dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych).

Cena tej serii limitowanej w Polsce to 96 200 zł (brutto), zamówienia na Clio RS RB7 można składać od 11 maja br.

Seria limitowana Red Bull Racing RB7 została wprowadzona w pierwszej kolejności dla modelu Clio R.S., ale w najbliższym czasie rozszerzona zostanie również na modele Twingo R.S. i Megane R.S.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 208 - test | Pierwsza jazda

Nowa Toyota Aygo także w wersji Sport - test | Pierwsza jazda

Renault Clio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA