Będzie wspólny silnik Hyundaia i BMW?

Niemiecki "Automobil Produktion" donosi, że Hyundai i BMW negocjują warunki współpracy dotyczącej prawdopodobnie budowy nowego silnika. Mogłałby to być 1-litrowa doładowana jednostka, która posłużyłaby do napędu najmniejszych modeli obu marek. Niemcy i Koreańczycy na razie nie potwierdzili tych doniesień

BMW zasypie świat nowościami

BMW już współpracuje z koncernem PSA (Peugeot i Citroen), dzięki czemu Francuzi mogą wykorzystywać 1.6-litrowca z gamy bawarskiej marki. Niemcy będą również korzystać z hybrydowych rozwiązań Toyoty i opracowują z nimi litowo-jonową baterię nowej generacji. Japończycy zyskają dzięki temu niewielkie i mocne silniki wysokoprężne do swoich najmniejszych modeli, które opracowało BMW.

"Automobil Produktion" poinformował, że kilka dni temu do siedziby bawarskiej marki przyjechała delegacja Hyundaia, która negocjowała z Niemcami warunki przyszłej współpracy. Na razie jest zbyt wcześnie, aby z pełnym przekonaniem stwierdzić, o czym rozmawiali ewentualni przyszli partnerzy. Coraz głośniej mówi się jednak o 1-litrowym silniku, który posłużyłby do napędu najmniejszych modeli Hyundaia i BMW oraz stał się składową przyszłych napędów hybrydowych.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe BMW serii 8

Hyundai Elantra Coupe oficjalnie

Hyundai - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.