Mercedes GLA - BMW X1 i Audi Q3 w tarapatach?

Mercedes szykuje konkurenta dla BMW X1 i Audi Q3. Model GLA zostanie oparty na platformie MFA, na której osadzono nową klasę A i B. Premiera spodziewana jest na 2014 rok

Mercedes SLS i CLA potwierdzone. Będzie coś jeszcze

Premiera modelu nastąpi najprawdopodobniej na targach w Genewie w 2014 roku, ale nie brakuje głosów, że nowy crossover Mercedesa pojawi się w ofercie już w przyszłym roku. Pewne jest, że zostanie stworzony po to, by odebrać klientów odwiecznym rywalom marki - BMW i Audi. GLA będzie niewielkim crossoverem, który co prawda nie umożliwi jazdy po trudnym terenie, ale ułatwi podjazdy pod wysokie krawężniki.

Nowy crossover będzie mierzył 4,4 - 4,5 metra długości i zostanie standardowo wyposażony w napęd na jedną oś. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się jednak napęd 4Matic. Pod maskę modelu trafią najprawdopodobniej te same silniki, co do wspomnianych klas A i B. To powinno wystarczyć do płynnego poruszania się po mieście.

Mercedes długo zwlekał z wprowadzeniem do swojej gamy bezpośredniego konkurenta dla BMW X1 i Audi Q3, dlatego nie może sobie pozwolić na wypuszczenie na rynek niedopracowanego modelu. Prawdopodobnie, równolegle z toczącymi się pracami nad wersją 5-drzwiową, Niemcy opracowują również wariant z 3-drzwiowy. Ceny mają się kształtować na poziomie 25 tys. euro.

Piotr Kozłowski, źródło: blogautomobile.fr

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Citan. Pierwsze zdjęcia

Mercedes G-klasa po liftingu. Wiecznie młoda?

Mercedes - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.