MG Icon ładniejszy od Lamborghini

Prototyp kompaktowego crossovera marki MG został wybrany najlepszym prototypem targów w Pekinie. Pokonał tym samym najnowsze modele studyjne Lamborghini i Mercedesa

Icon jest prototypem sportowego crossovera, wielkości Nissana Juke'a czy MINI Countrymana i - zdaniem jury oceniającego urodę prototypów prezentowanych w Pekinie - jest ładniejszy od najnowszych modeli studyjnych Mercedesa czy Lamborghini. Tak się bowiem złożyło, że to Icon - a nie Concept Style Coupe czy Urus - otrzymał w tym roku tytuł "Best concept".

Na czele nowego, globalnego zespołu stylistów MG odpowiedzialnego za wygląd auta stoi Anthony Williams-Kenny. Werdykt jury Brytyjczyk skomentował w następujący sposób:

Prototypowy Icon prezentuje naszą wizję współczesnego MG, a bryła małego SUV-a pozwoliła zademonstrować idealne połączenie nowoczesnego wzornictwa z uszanowaniem bogatego dziedzictwa marki. [...] To wielki zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nasz model został oceniony wyżej niż prototypy najsłynniejszych marek na świecie.

Producent postanowił nie zdradzać technicznych szczegółów kryjących się pod apetycznym nadwoziem. Wiadomo tylko, że do napędu prototypu służy 140-konny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Nie wiadomo natomiast jeszcze, czy firma planuje wprowadzić crossovera do produkcji seryjnej.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Zero od MG

MG 6 - w sosie słodko-kwaśnym

Rover 75 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA