Mercedes SLC i CLA potwierdzone. Będzie coś jeszcze

Mercedes potwierdził, że w najbliższych latach jego gama modelowa poszerzy się o model SLC, CLA i usportowionego SUV-a o nazwie MLC. Marka ze Stuttgartu chce odebrać klientów Porsche, BMW i Jaguarowi. Czym będą wspomniane nowości?

Mercedes SLC

O tym modelu jest głośno od dłuższego czasu, ale informacje na jego temat pozostawały do niedawna jedynie plotkami. Kilka dni temu zostały one jednak potwierdzone przez Gordena Wagenera, czyli szefa stylistów Mercedesa oraz dyrektora spółki Daimler Dietera Zetsche. Potwierdzili oni, że planowane jest wprowadzenie modelu o nazwie SLC, który stałby się bezpośrednim konkurentem Porsche 911 oraz nadchodzącego Jaguara F-Type'a. Prawdopodobnie w gamie silnikowej SLC znajdą się jednostki V6 i V8, choć te informacje nie zostały potwierdzone. Nowy model Mercedesa będzie pozycjonowany poniżej SLS-a. Niestety będziemy musieli na niego trochę poczekać. Jego produkcyjna wersja ujrzy światło dzienne najpewniej w 2015 roku.

Mercedes CLS 350 | Test

Mercedes CLA

Szerzej znany jako CSC Concept, bo w oparciu o ten studyjny model powstanie. Wyżej wspomniani panowie zapowiedzieli jednak, że mniejszy brat CLS-a będzie sprzedawany pod nazwą CLA. Koncept zbudowano na płycie podłogowej najnowszej A-Klasy. Produkcyjną wersję "baby-CLS" ma zresztą łączyć z najmniejszym Mercedesem coś jeszcze. Pod maskę CLA powędrują prawdopodobnie silniki o zbliżonej mocy, choć nie jest to informacja potwierdzona. Przewiduje się, że mniejszy brat CLS-a doczeka się wersji AMG.

Mercedes MLC

O tym modelu wiadomo najmniej. Pewne jest jedynie to, że powstanie, a obecnie Mercedes przeprowadza jego testy. Usportowiony SUV, znany pod roboczą nazwą MLC, będzie bezpośrednim konkurentem BMW X6 i uzyska zbliżony do niego profil ze "ściętą" tylną częścią nadwozia. Data premiery jest na razie nieznana.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL | 60 lat legendy

Mercedes G-klasa po liftingu. Wiecznie młoda?

Ogłoszenia | Mercedes

Więcej o:
Copyright © Agora SA