Paraliż stacji benzynowych w majówkę

Szykuje się kolejny protest przeciwko wysokim cenom paliw. Tym razem organizatorzy zablokują stacje benzynowe w pierwszym dniu długiego weekendu, czyli już w najbliższą sobotę (28 kwietnia). To przedsmak blokad, które mają się odbyć również podczas Euro 2012

Na razie organizatorzy zbierają chętnych na Facebooku, co potrwa do soboty, dlatego ostatecznie nie wiadomo, ile polskich miast zostanie objętych akcją. Do tej pory na profilu "Blokada stacji" znalazła się ich lista wraz z nazwiskami lokalnych koordynatorów protestu oraz miejscami zbiórek. Oto ona:

32 gr za litr benzyny? Takie rzeczy tylko w...

Białystok : godz. 12:00 na ul. Nowowarszawskiej (na wysokości Lidla). Bielsko-Biała : godz. 12:00 na parkingu przy Tesco na ul. Warszawskiej. Chrzanów : godz. 12:00 na parkingu Tesco. Czeladź : miejsce spotkania podaje koordynator. Częstochowa : godz. 12:00 na parking przy "Bałtyku" (wjazd od ul. Jadwigi). Gliwice : godz. 11:00 pod Auchan na ul. Rybnickiej. Jastrzębie Zdrój: godz. 12:00 na parkingu obok McDonald's. Jaworzno : godz. 11:00 pod Fashion House. Katowice : godz. 12:00 na stacji BP (Aleja Wojciecha Korfantego 101). Kielce : brak zbiórki. Wszyscy, chcący wziąć udział w akcji, o 12:00 wjeżdżają na kieleckie stacje i tankują za minimalną kwotę. Kraków : godz. 12:00 na parkingu Tesco. Poznań : godz. 11:30 na parkingu Tesco przy ul. Serbskiej Ruda Śląska : godz. 11:30 przy CH Ruda Śląska PLAZA. Sieradz : godz. 12:00 na parkingu pod Kauflandem. Słupsk : godz. 12:00 pod Ratuszem. Sosnowiec : godz. 12:00 na stacji BP (w stronę centrum) vis a vis PLAZY. Warszawa : Organizatorzy szukają koordynatora dla stolicy. Wieluń : godz. 14:00 na parkingu pod Kauflandem. Wrocław : godz. 15:00 na parkingu przy Hali Orbita (ul. Wejherowska 34).

Organizatorzy oświadczają: - Tankując nie łamiemy prawa. - Nie chcemy zaszkodzić stacjom, ale szukać w nich sprzymierzeńców. - Nie jest winny ajent cpn-u lecz koncern pod szyldem którego ajent sprzedaje. - Jeśli oni sami przyłącza się do protestu to z zyskiem dla nich samych, bo może wtedy rząd przestanie okradać kierowców nałożonymi podatkami i akcyzami. - Wysokie ceny paliwa = wysokie ceny artykułów w sklepach.

Biorący udział w proteście kierowcy będą tankować minimalne ilości paliwa, a za wszystkie towary zakupione na stacji będą płacić najmniejszymi nominałami. Organizatorzy obliczają, że 30 samochodów wystarczy, by skutecznie zablokować jedną stację benzynową.

Protestujący nie zgadzają się z wysokimi cenami na stacjach benzynowych i domagają się obniżenia akcyzy na paliwo. Jeśli sobotnia akcja nie przyniesie spodziewanego rezultatu, wówczas kierowcy są gotowi podjąć podobną inicjatywę podczas Euro 2012.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Diesel po 7 zł za litr? Tego chce UE

Co warto wiedzieć o paliwie?

Samochody - Ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA